Зволікання смерті подібне: уряд вніс важливі зміни у порядок лікування пацієнтів за кордоном

2972
коментарі відсутні

Зволікання смерті подібне: уряд вніс важливі зміни у порядок лікування пацієнтів за кордоном

Останнім часом питання лікування пацієнтів за кордоном декілька разів опинялось у центрі скандалів. Також не знаходилося порозуміння між МОЗ і народними депутатами України – членами комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Наприклад, недофінансування окремих пунктів зі списку захворювань та неможливість використовувати гроші 2018 року у 2019-му робила великі перепони для пацієнтів. Все це могло коштувати комусь життя. Що тим більш неприпустимо, бо виникало з чисто технічних питань перерозподілу бюджетних коштів.

Тисячі у черзі на лікування

 

На останньому засіданні Кабінету Міністрів, яке відбулось 18 грудня, прийнято зміни щодо удосконалення механізму відправлення українців для лікування в інші країни. В Україні для цього існує спеціальна Програма «Лікування громадян за кордоном», яка розпочалась у 2010 році.

Завдяки Програмі пацієнти, яким поки неможливо надати відповідне лікування в Україні, мають можливість отримати його за кошти держави за кордоном. За весь період це було зроблено більше ніж для тисячі пацієнтів, а оплатило лікування Міністерство охорони здоров’я України.

Кожен рік зростає кількість українців, які їдуть лікуватися за цією Програмою. Але процедура, яка була закріплена Постановою Кабміну у 2017 році, потребувала удосконалення. Саме про це йшлося на останньому засіданні можновладців.

 

Процедуру пришвидшено та спрощено

 

Уряд країни вирішив пришвидшити процедуру подачі заяв на лікування за кордоном. Тепер документи у МОЗ України можна буде подати в електронному вигляді. Також зі списку необхідних чи обов’язкових документів вилучено відомості про суми отриманих доходів, довідки про доходи громадянина та членів його сім’ї.

Окрім цього, важливою зміною можна назвати прийняте рішення про більш гнучке використання грошей, які виділяються на Програму. Бо проблема стосується пацієнтів у важкому стані, які потребують додаткового термінового лікування.

Комісія МОЗ буде отримувати висновок від груп експертів МОЗ про необхідність такого лікування та приймати рішення про оплату іншого типу лікування з коштів, які було виділені раніше.

Вирішено, що сайт МОЗ розмістить знеособлену інформацію з використанням спеціального індексу справи. Таким чином інформація стає більш відкритою, пацієнт буде мати можливість безпосередньо знати про стан розгляду своєї заяви.

 

Трансплантація органів

 

Ще одним важливим кроком, що був зроблений Кабінетом Міністрів, стало прийняття нової Постанови «Про затвердження переліку послуг та тарифів з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів».

У Постанові затверджені послуги з трансплантації та тарифи на ці послуги, які здатні повністю покрити всі витрати на трансплантацію. До витрат тепер віднесені необхідні лікарські засоби та медичні вироби.

У перелік послуг з трансплантації включено послугу з вилучення органу у донора та визначення сумісності між донором та реципієнтом, тобто зроблено так зване тканинне типування. Таким чином, з’являється можливість формувати листки очікування.

Збільшено також кількість закладів, які можуть брати участь у пілотному проєкті з трансплантації. Це всі заклади, що мають ліцензію на трансплантацію, а не окремі, як було раніше.
Завдяки тому, що члени уряду вирішили використати кошти 2019 року у наступному році, зросте кількість можливих трансплантацій, які комусь вкрай необхідні ще позавчора.

Марина Романцова, “Донеччина. ЗмІни”

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика