Звітують про ринок праці в Дніпропетровській області

6362
коментарі відсутні

Звітують про ринок праці в Дніпропетровській області

Дніпропетровська обласна служба зайнятості оприлюднила звіти про ринок праці за перше півріччя 2019 року. Окрему увагу  у звітах звернено на працевлаштування серед внутрішньо переміщених осіб. Отже, за даними Дніпропетровської обласної служби зайнятості, з початку окупації АР Крим та проведення антитерористичної операції (з 01.03.2014 р. по 30.06.2019 р.) до обласної служби зайнятості звернулися за допомогою у працевлаштуванні 9 тисяч мешканців АР Крим, Донецької та Луганської областей.

Протягом січня – червня 2019 р. послугами Дніпропетровського ОЦЗ скористались 639 внутрішньо переміщених осіб, з них 493 особи отримали статус безробітного, допомогу по безробіттю – 382 безробітних. З початку 2019 року Дніпропетровська обласна служба зайнятості сприяла працевлаштуванню 169 особам. За направленням служби зайнятості професійне навчання проходили 49 безробітний з числа ВПО, у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 32 переселенців.

Станом на 01.07.2019 в базових центрах зайнятості Дніпропетровської області продовжують отримувати послуги 315 осіб з числа  ВПО, з них 212 безробітних (службовців – 144 особи, робітників – 53 особи,  15 безробітних – без професії). Допомогу  по безробіттю отримують 171 безробітний (середній розмір допомоги – 3610 грн.).

 

Звітують про ринок праці в Дніпропетровській області - Фото №1

 

Дніпропетровська обласна служба зайнятості активно співпрацює з Німецьким товариством міжнародного співробітництва «GIZ»: проводяться короткотермінові заходи з навчання ВПО, консультування з питань започаткування власної справи, впровадження  інноваційних підходів та сервісів.

Стосовно загальної ситуації по області, то за даними служби зайнятості, протягом січня-червня 2019 року роботодавці Дніпропетровської області проінформували центри зайнятості про наявність 50,4 тисячі вакансій, що на 11,8% більше, ніж у січні-червні 2018 року (на 5,3 тис. од.). Кожна четверта вакансія пропонувалась на підприємствах та установах переробної промисловості (22,6%), у оптовій та роздрібній торгівлі та у сільському та лісовому господарстві (по 13,6%), у галузі транспорту та складському господарстві (6,8%), у галузі охорони здоров’я (6,3%). Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, кваліфікованих робітників з інструментом, представників найпростіших професій, працівників сфери торгівлі та послуг.

 

Звітують про ринок праці в Дніпропетровській області - Фото №2

 

На 1 липня 2019 року найбільший попит роботодавців (актуальні вакансії) спостерігається на:

  • кваліфікованих робітників з інструментом – 27,4% (електрогазозварник, електромонтажник силових мереж та електроустаткування, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник тощо);
  • робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин – 18,5% (водій автотранспортних засобів, токар, обхідник гідроспоруд, водій навантажувача, фрезерувальник, машиніст крана (кранівник) тощо).
  • робітників за найпростішими професіями – 14,4% (підсобний робітник, прибиральник службових приміщень, вантажник, кур’єр, двірник тощо).
  • професіоналів – 11,9% (вчитель закладу загальної середньої освіти, спеціаліст державної служби, економіст, інженер з охорони праці, економіст, інженер, лікар загальної практики-сімейний лікар тощо);
  • працівників сфери торгівлі та послуг – 10,7% (охоронник, продавець продовольчих товарів, кухар, продавець непродовольчих товарів, соціальний робітник, молодша медична сестра (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.), продавець-консультант, кондуктор громадського транспорту тощо).

У майже 24,3% вакансій, що були актуальними на кінець травня 2019 року, пропонувалася мінімальна заробітна плата; 64,1% вакансій – з розміром заробітної плати від мінімальної до середньої заробітної плати по області (10590 грн), та лише у 11,6% вакансій запропонована заробітна плата перевищувала 10590 грн.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 6,6 тисячі грн (на відповідну дату 2018 року – 5,3 тисячі грн), у 77,4% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної. У Дніпропетровській області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці Покровська (8,2 тисячі грн), Криворізького регіону (7,6 тисячі грн), Першотравенська (7,3 тисячі грн), Павлоградського регіону (7,2 тисячі грн), Кам’янського (6,8 тисячі грн), Верхньодніпровська (6,7 тисячі грн).

Станом на 1 липня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 22,2 тисячі осіб що майже на 7,7% менше, ніж станом на відповідну дату минулого року.

Всього протягом січня-червня 2019 року послугами Дніпропетровської служби зайнятості скористалися 55,4 тисячі безробітних громадян.

 

Звітують про ринок праці в Дніпропетровській області - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика