Звільнені Гладосове та Травневе не дають спокою бойовикам


2680
коментарі відсутні

Звільнені Гладосове та Травневе не дають спокою бойовикам

Села поблизу Горлівці – Травневе та Гладосове, які згідно з Мінськими угодами днями було повернуто під контроль України, потребують допомоги, але активізація обстрілів у цьому напрямку не дає можливості провести моніторинг навіть представникам міжнародних організацій. Тому в Штабі АТО, прийнято рішення створити тимчасовий гуманітарний центр у Травневому. Вивченням та вирішенням негайних потреб, займатимуться офіцери Цивільно-військового співробітництва (СІМІК).

«У Травневому силами Цивільно-військового співробітництва організовано тимчасовий гуманітарний центр для покращення доставки питної води, відновлення електроживлення та низки інших життєво необхідних питань для місцевого цивільного населення», – повідомили у Штабі АТО.

Тим часом бойові дії на цій ділянці фронту загострюються. Про це свідчать щоденні зведення Штабу АТО: «Зранку (28 листопада) у цьому районі бойовики вели вогонь на підступах до оборонних укріплень українських захисників з мінометів, гранатометів, стрілецької зброї та озброєння БМП між населеними пунктами Зайцеве і Гладосове», – говориться у повідомленні.

Підкреслюється, що цими провокаціями незаконні збройні формування зірвали візит спостерігачів СММ ОБСЄ і представників місії ООН, які планували провести моніторинг гуманітарної ситуації у Травневому і Гладосовому. «Ці збройні провокації з боку російських найманців спрямовані у першу чергу на дискредитацію підрозділів Збройних Сил України в очах світового співтовариства з метою звинуватити сили АТО у нібито складній гуманітарній ситуації в цих населених пунктах», – додають у Штабі АТО.

Зі своєї сторони Донецька облдержадміністрація вже працює над покращенням умов життя мешканців звільнених територій. Голова ДонОДА Павло Жебрівський після відвідання Травневого та Гладосового дав певні доручення комунальним службам. «На місце виїдуть електрики та дорожники – визначать ділянки, де прокладатимемо лінію електропередач, щоб запитати селища від контрольованої Україною території. Крім того, узгодять з місцевими, де відсипати дорогу, щоб безпечно, уникаючи ділянок, які прострілюються, можна було дістатися Новолуганського», – написав губернатор на своїй сторінці у Фейсбуці.

Також Павло Жебрівський доручив головам Бахмутського району та Новолуганської селищної ради провести облік тих, хто потребує допомоги – як гуманітарної, так і медичної, і допомогти оформити українські пенсії – адже багато хто їх наразі не отримує.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі