Зміни ЗНО: коли стануть обов’язковими математика, історія та англійська мова


1724
коментарі відсутні

Зміни ЗНО: коли стануть обов’язковими математика, історія та англійська мова

Обов’язкові ЗНО з математики, історії та англійської мови, дворівневі тести для базового та поглибленого рівня – новації, які вже зовсім скоро чекають на випускників шкіл. До чого слід підготуватися заздалегідь, щоб іспит з нового предмету не став несподіванкою? А також які результати демонструють абітурієнти з цих предметів в Донецькій області?

 

Обов’язкове ЗНО з математики: базовий та академічний рівень

 

Вже з 2021 року планується запровадити обов’язкове ЗНО з математики. Більш того, це буде дворівневий іспит.

“Планується, що абсолютно всі будуть здавати базовий рівень з математики. А класи з поглибленим вивченням математики – це не лише фізмат, а й просто з додатковими уроками, будуть здавати ЗНО поглибленого рівня”, – розповів методист Управління освіти Краматорської міської ради Денис Сисоєв.

Деталей поки що немає. Але учням слід заздалегідь підтягнути свої знання. Адже у 2019 році з 609 школярів, які здавали математику в Краматорську, 8,7% не подолали мінімальний поріг та не склали іспит.

ЦИФРА:

Загалом в Донецькій області у 2019 році математику здавали 3584 одинадцятикласників. І майже 12% з них не подолали мінімального порогу. А наблизилися до максимуму, тобто отримали 180-200 балів – тільки 6,5%.

 

Історія України чи англійська мова: обов’язковий предмет на вибір

 

Ще одна новація – це введення з 2021 року третього обов’язкового предмета. Щоправда, можна обрати той, який хочеться здавати – історію України чи англійську мову.

За словами Дениса Сисоєва, в багатьох європейських країнах історія є обов’язковим іспитом. Водночас Міністерство освіти та науки України робить акцент також на знанні іноземної мови.

Адже вже через 3 роки вступити до вищого навчального закладу без знання англійської мови рівня В1 буде неможливо. Планується, що з 2023 року ЗНО з англійської стає обов’язковим для школярів.

З чим це пов’язано? Ще екс-міністерка освіти та науки України Лілія Гриневич зосередила увагу на результатах досліджень, згідно з якими економічний розвиток країн сильно залежить від знання англійської мови. Тому ще влітку Міністерство затвердило Концепцію розвитку англійської мови в університетах країни. А саме:

  • Хочеш вчитися в виші? Треба знати англійську мову на рівні не нижче В1;
  • Прагнеш вступити до магістратури? Рівень англійської повинен бути не нижче В2.

Тож на законодавчому рівні вирішили, що і в школах ЗНО з англійської через декілька років буде обов’язковим для випускників школи. Що стосується показників за попередні періоди, то в Краматорську у 2019 році англійську мову здавали 427 осіб, 42 з яких – не набрали мінімальних балів.

ЦИФРА

В цілому в Донецькій області ЗНО з англійської мови здавали 2186 одинадцятикласників, 16,7% з яких не подолали мінімальний поріг.

Отже, найближчим часом зміниться система здачі ЗНО. Таким чином, школярам, які будуть випускатися зі школи через 1-3 років, вже зараз слід “підтягнути” знання, як мінімум, з математики, історії України та англійської мови.

Зміни ЗНО: коли стануть обов'язковими математика, історія та англійська мова - Фото №1

 

Наталія Боровська, “Донеччина. ЗмІнИ”

 


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі