Жертвами конфлікту на Сході стала 3321 цивільна особа

2996
коментарі відсутні

Жертвами конфлікту на Сході стала 3321 цивільна особа

12 березня ООН було представлено чергову доповідь щодо ситуації з правами людини на території України.

Нова доповідь охоплює період з 16 листопада 2018 року по 15 лютого 2019 року. За цей час було задокументовано найменшу кількість жертв серед цивільного населення, які постраждали через конфлікт: дві людини загинули і 14 отримали поранення. У 2018 році загинули 55 осіб, а за весь період конфлікту, за станом на 15 лютого 2019 року, вбито, щонайменше 3 321 особа. Ще близько 9 тисяч отримали поранення.

Правозахисники ООН нагадали про тяжкі наслідки збройного конфлікту для п’яти мільйонів українців, в тому числі, жителів ізольованих сіл уздовж лінії зіткнення.

«Тільки за перші тижні 2019 року на перетині лінії зіткнення померло понад десять цивільних осіб, в основному у зв’язку з серйозними ускладненнями зі здоров’ям, що виникли внаслідок багатогодинних очікувань при перетині лінії зіткнення», – наголошується в доповіді.

Її автори висловили жаль з приводу того, що уряд України не виконує рішення судів на користь осіб, позбавлених доступу до своїх пенсій, і продовжує пов’язувати отримання виплат з реєстрацією в якості внутрішньо переміщених осіб.

Говорячи про ситуацію на території, яка контролюється самопроголошеними «Донецькою Народною Республікою» і «Луганською Народною Республікою», автори доповіді нагадали, що там діють структури, створені поза правовим та інституційним полем України.

«Стурбованість викликає і те, що вираз будь-якої критичної думки або альтернативного погляду на цій території може стати причиною незаконного затримання або іншого покарання», – йдеться в заяві Моніторингової місії у зв’язку з публікацією доповіді.

Її автори повідомляють про довільні затримання, тортури та жорстоке поводження з обох боків лінії зіткнення.

Співробітники Місії ООН з прав людини так і не змогли отримати доступ до місць утримання під вартою на непідконтрольній уряду території. Але вони безперешкодно відвідували слідчі ізолятори та в’язниці України, де містяться люди, підозрювані або обвинувачені в приналежності до озброєних груп або у зв’язках з ними. Експерти висловили стурбованість випадками тривалого досудового утримання під вартою і чинення тиску для отримання зізнань.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика