Здаєш квартиру або дім в оренду – плати податок

5883
коментарі відсутні

Здаєш квартиру або дім в оренду – плати податок

Сьогодні багато людей винаймають житло, а значить, власники цієї нерухомості отримують додатковий дохід. Згідно з Податковим кодексом, громадяни, які здають нерухомість в оренду, зобов’язані сплачувати податки. За несплату податку на прибуток з оренди власнику квартири або приватного будинку загрожує адміністративний штраф. До того ж, до порушника можуть застосовувати й кримінальну відповідальність.

 

Сума податку за оренду житла

 

Для громадян, які здають в оренду житло (квартири, будинки чи окремі кімнати в них) та не є підприємцями, загальне податкове навантаження по такого роду доходу становить 19,5% від суми орендної плати. З них податок на доходи фізичних осіб – 18% та військовий збір – 1,5%.

Об’єктом оподаткування у таких випадках є розмір орендної плати, який визначено в договорі, укладеному між орендодавцем та орендарем. Але цей розмір не може бути меншим за мінімальну суму орендного платежу, що встановлюється органами місцевого самоврядування за методикою Кабінету Міністрів.

У разі, якщо мінімальної суми орендного платіжу місцевою владою не встановлено, то розмір податку обчислюється виходячи з орендної плати, зазначеної в договорі оренди.

Відповідальним за нарахування та сплату податку до бюджету є орендодавець. Оплата проводиться щоквартально, чотири рази на рік, протягом 40 календарних днів після останнього дня звітного кварталу.

Розмір доходу, отриманого від здачі в оренду житла, а також загальна сума податку, сплаченого протягом року, відображається в річній податковій декларації орендодавця. Якщо ці дані збігаються з фактичними поквартальними виплатами податку, зобов’язання платника вважається виконаним.

 

Покарання за несплату податку

 

Несвоєчасна або неповна сплата податку з доходу, отриманого за здачу нерухомості в оренду, є правопорушенням. За статтею 127 Податкового кодексу України, запізнення зі сплатою податку карається штрафом у таких розмірах:

  • 10%, якщо платіж прострочений на 30 календарних днів,
  • 20%, якщо платіж прострочений більш ніж на 30 календарних днів.

У тому випадку, якщо податківці самостійно виявлять несплату податку, розмір штрафу збільшується до 25 % від суми податку, що підлягав сплаті до бюджету.

За несвоєчасне подання податкової декларації наступає адміністративна відповідальність. Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено санкції у вигляді штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, встановлених на рівні соціальної пільги. На даний час розмір штрафу складає від 3177 до 8472 грн.
з 1 грудня по 1 січня 2021 року – 2189 грн.

До злісних неплатників може застосовуватись навіть кримінальна відповідальність. Стаття 212 Кримінального кодексу України передбачає покарання за ухилення від сплати податків у вигляді штрафу від 17000 до 34000 грн, якщо судом буде доведено, що орендодавець діяв умисно та не сплатив податки на значну суму.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІни»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика