Засуджено бойовика терористичної організації «Батальон Спарта»


4017
коментарі відсутні

Засуджено бойовика терористичної організації «Батальон Спарта»

За матеріалами Служби безпеки України Василівський районний суд Запорізької області до дев’яти років позбавлення волі заочно засудив бойовика терористичної організації «ДНР». Про це йдеться в повідомленні прес-центру СБУ від 2 січня 2019 року.

Співробітники СБУ встановили, що мешканець Запорізької області А. у 2014 році приєднався до лав терористів. Перебуваючи у складі бандформування «Батальйон Спарта», чоловік чинив збройний опір підрозділам ЗСУ та військовим формуванням, задіяним у проведенні Антитерористичної операції на території Донецької області. Крім того, будучи «інструктором з тактики ведення бойових дій», він вчив членів НЗФ рукопашному бою та тактиці ведення бойових дій.

Кримінальне провадження було внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08 серпня 2016 року за №22016080000000049. Вирок був оголошений 5 листопада 2018 року і набрав законної сили 6 грудня 2018 року.

Як зазначено у вироку:

«всі докази, досліджені безпосередньо судом, в даному кримінальному провадженні є належними та допустимими доказами, оскільки були отримані в порядку, передбаченому КПК України і у своїй сукупності повністю підтверджують винуватість обвинуваченого А. у вчиненні злочину за обставин, викладених у даному вироку, так як є послідовними, узгоджуються один з одним, відповідають фактичним обставинам справи, будь-які протиріччя в них відсутні, що свідчить про їх об’єктивність та правдивість та у сукупності дають обґрунтовані підстави вважати, що А., усвідомлював, що батальйон «Спарта» у складі так званої «ДНР», діє на території України саме як терористична група, діє на території України незаконно та що її учасники застосовують зброю, вчиняють терористичні акти, захоплення будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, вбивства людей, вибухи, підпали та інші дії, які створюють небезпеку для життя та здоров’я людей, завдають значної майнової шкоди та призводять до настання інших тяжких наслідків, тощо, тривалий час приймав участь у терористичній групі».

Суд визнав зловмисника винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України.

Вирок набув законної сили.

Початок терміну виконання покарання обчислюватиметься з дня його затримання.

Засудженого оголошено у розшук.

Подробиці вироку – в Єдиному держреєстрі судових рішень за посиланням.

Фото з сайту «Миротворець».