Засоби реабілітації для людей з інвалідністю від держави

6804
коментарі відсутні

Засоби реабілітації для людей з інвалідністю від держави

Протези, ортопедичне взуття, ходунки, палиці, спеціальні засоби для спілкування, ліжка, матраци та інші вироби можуть отримати люди з інвалідністю від держави безкоштовно або ж одержати компенсацію за самостійне придбання.

Ця процедура регулюється «Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації». Дія зазначеного документа не поширюється на людей, які отримали каліцтво через нещасний випадок на виробництві чи мають професійну травму. У такому випадку засобами реабілітації вони забезпечуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

 

Засоби реабілітації для людей з інвалідністю від держави - Фото №1

Технічні та інші засоби реабілітації

 

Які засоби реабілітації люди з інвалідністю можуть отримати безкоштовно або розраховувати на компенсацію за самостійне придбання

 

До засобів реабілітації, якими забезпечуються люди з інвалідністю через органи соціального захисту населення, належать:

  • протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття;
  • спеціальні вироби для самообслуговування та догляду;
  • засоби для пересування;
  • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
  • меблі та оснащення;
  • спеціальні прилади для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

На який строк та скільки засобів реабілітації може отримати людина з інвалідністю, наведено у додатку 1 Порядку.

Маючи відповідний висновок від медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) або лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичних заходів (ЛКК) та фіскальний чек, може бути виплачена компенсація за придбання наступних засобів реабілітації:

  1. Людям з вадами слуху, законним представникам дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років виплачується компенсація за мобільний телефон (з функцією відеоспілкування).
  2. Особам з інвалідністю I і II групи по зору можуть відшкодувати покупку мобільного телефона або аудіоплеєра. Люди з інвалідністю I групи по зору мають змогу отримати компенсацію за придбання тактильної палиці. Студенти та слухачі вишів, особи, які працюють на посадах керівників та їх заступників, діти з інвалідністю з 14 років, які навчаються в закладах загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти. А також юристи, журналісти, педагогічні працівники, науковці, перекладачі, які мають І і ІІ групу інвалідності по зору, можуть отримати гроші за придбаний диктофон.
  3. Також компенсацію за придбання протезів молочної залози, ліфів для кріплення протезів молочної залози, в тому числі спеціальних ліфів для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортезів на верхні кінцівки, зокрема компресійних рукавів можуть отримати жінки та дівчата.

Більш детальний перелік виробів, за якими передбачена компенсація, можна подивитися у додатку 2 Порядку.

Першочергово забезпечуються засобами реабілітації та отримують компенсацію діти з інвалідністю. Позачергово:

  • постраждалі внаслідок антитерористичної операції,
  • жінки, дівчата після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії, з порушеннями розвитку молочних залоз,
  • особи з інвалідністю у разі первинного забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

 

Строки виготовлення засобів реабілітації та їхній ремонт

 

У Порядку визначені строки, коли має бути готовий той чи інший засіб реабілітації:

  • протези верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних на верхні та нижні кінцівки, ортезів на хребет (з різних видів матеріалів, крім текстильних), корсетів та ортопедичного взуття – до 20 робочих днів;
  • протезно-ортопедичних виробів (обтураторів, ортезів із текстильних матеріалів) та ортопедичного взуття умовного позначення 1, 11 за функціональним призначенням – до 10 робочих днів;
  • протезно-ортопедичних виробів з первинного та складного протезування та ортезування, а також за новітніми технологіями – до 35 робочих днів.

Строк виготовлення індивідуальних засобів реабілітації рахується з дня початку їхнього виробництва, але без урахування примірки виробу.

До кожного готового засобу реабілітації підприємство видає інструкцію з експлуатації та талон на гарантійний ремонт. Усі вироби, призначені для безоплатного забезпечення людей з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб за рахунок державного бюджету, виготовляються, постачаються і ремонтуються підприємствами, які відповідають кваліфікаційним вимогам, установленим Мінсоцполітики. Нині таких підприємств в Україні – 93.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика