Запрацювала регіональна рада реформ у сфері правосуддя

3243
коментарі відсутні

Запрацювала регіональна рада реформ у сфері правосуддя

Як наблизити національне законодавство до потреб регіону? Які саме реформи у правовій сфері необхідно провести у першу чергу? Як краще застосовувати новинки законодавства «на місцях»? Такі питання на Дніпропетровщині вирішуватиме регіональна рада реформ у сфері правосуддя. У її складі – представники місії ЄС, Асоціації правників України, судді, адвокати та науковці. На першому засіданні обговорили новинки у законодавстві про банкрутство. Зустріч відбулася у Дніпропетровській облдержадміністрації.

«Аби реформування правової системи було ефективним, необхідні спільні дії. Основна мета новоствореної регіональної ради реформ – визначити найбільш актуальні питання в сфері правосуддя і донести їх до центральних органів влади, – зазначив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Юрченко. – Темою першої зустрічі обрали новинки у законодавстві про банкрутство. Вже 2019-го запрацює новий Кодекс, що регулюватиме відносини у цій сфері. Нашим суддям та адвокатам цікаво, як саме застосовувати нові норми на практиці».

Дніпропетровщина має одну з найпотужніших економік в Україні, тут багато підприємців. Розуміти всі зміни законодавства у цій сфері – актуально для бізнесменів регіону.

«Банкрутство не означає занепад – скоріше свідчить про жвавість в економіці, – сказав голова відділення Асоціації правників України в Дніпропетровській області Олексій Савчук. – Завдяки створеній раді маємо можливість разом із суддями обговорити всі нюанси розгляду справ про банкрутство, враховуючи законодавчі новинки».

Нова процедура банкрутства стала простішою. Її основна мета – не просто закрити неспроможний бізнес, а допомогти підприємцю знову стати на ноги, підкреслив Довидас Віткаускас, керівник Проекту ЄС «Право-Justice».

«Нарешті в українському законодавстві з’явився інститут особистого, або індивідуального, банкрутства. Нині він є в усіх цивілізованих країнах. Тепер і в українських підприємців, які збанкрутують, з’явиться ще один шанс на підприємницьку діяльність», – сказав Довидас Віткаускас.

«Підприємець має зрозуміти: банкрутство – не кінець бізнесу, а навпаки, певні можливості», – підкреслив суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Сергій Жуков.

До зустрічі долучилися судді, працівники арбітражних судів, науковці області. Загалом близько 200 учасників.

«Такі зустрічі дуже важливі для всіх юристів. Можна дізнатися і про новинки у законодавстві, і про особливості їх впровадження у судовій практиці», – сказала учасниця, працівник Господарського суду Дніпропетровської області Тетяна Третякова.

Запрацювала регіональна рада реформ у сфері правосуддя - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика