Запрацювала найпотужніша сонячна електростанція в Україні


1789
коментарі відсутні

Запрацювала найпотужніша сонячна електростанція в Україні

На Дніпропетровщині запрацювала найбільша та найпотужніша сонячна електростанція в Україні. На повну потужність її планують запустити вже у березні. Електростанцію звели поблизу села Старозаводське Нікопольського району. Будівництво тривало менше року. Близько 750 тисяч панелей вироблятимуть майже 200 МВт електроенергії. За потужністю електростанція входить в трійку найбільших в Європі. Її звели коштом українського та китайського інвесторів. Про це повідомила прес-служба Дніпропетровської облдержадміністрації.

«На енергетичній незалежності держави наголошує Президент України Петро Порошенко. За сонячною енергетикою – майбутнє. Дніпропетровщина – у лідерах країни з використання цього виду енергії. Менш ніж за рік у Нікопольському районі звели найбільшу СЕС в Україні. Вона – у трійці  найпотужніших в Європі. На її будівництво не пішло жодної копійки з державного чи обласного бюджетів. Все – коштом інвесторів», – цитує прес-служба голову Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Резніченка.

Будівництво гігантського об’єкта розгорнулося у квітні 2018-го на майданчику в 400 га, поблизу села Старозаводське Нікопольського району.  Колись це був рудний кар’єр, та вже декілька десятиліть там нічого не добували. А для сільського господарства ґрунт був непридатний. Тож саме ці землі обрали під майбутню електростанцію.

Запрацювала найпотужніша сонячна електростанція в Україні - Фото №1

Роботи стартували відразу після підписання угоди між інвесторами – українською та китайською компаніями, о працюють в енергетичній сфері. Майже 750 тис сонячних панелей – загальною потужністю 200 МВт. За рік електростанція вироблятиме близько 280 млн КВтч. Цього достатньо, аби забезпечити електрикою приблизно два середніх українських міста. Наприклад, таких як Нікополь та Марганець.

«Будівництво такого мегаоб’єкта у рекордний термін стало можливим завдяки  підтримці обласної влади, – підкреслив директор Нікопольської СЕС Олег Соловей. – Дніпропетровщина – промисловий регіон, великий споживач електроенергії. Тож збудували найпотужнішу електростанцію ближче до заводів-гігантів».

На відміну від інших джерел енергії, сонячна – екологічно чиста та невичерпана.

«Сподіваємося, запуск такої потужної електростанції допоможе Україні стати енергетично незалежною. А ще – надасть поштовх подальшому розвитку її економіки», – зазначив керівник будівельного майданчика Лю І.

Цей об’єкт приноситиме Дніпропетровському регіону близько 20 млн грн щорічних податкових надходжень. Ще 10 млн грн виділятимуть на розвиток соціальної інфраструктури – за програмою соціального партнерства. Ці кошти підуть на ремонти шкіл, лікарень, придбання шкільних автобусів.

Запрацювала найпотужніша сонячна електростанція в Україні - Фото №2

 

Запрацювала найпотужніша сонячна електростанція в Україні - Фото №3

 

Запрацювала найпотужніша сонячна електростанція в Україні - Фото №4


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі