Заплутана історія з обіцяним зниженням плати за опалення на Донеччині


1376
коментарі відсутні

Заплутана історія з обіцяним зниженням плати за опалення на Донеччині

Абоненти отримали квитанції на оплату тепла за грудень і не зрозуміли, чи насправді опалення стало дешевше. Деякі теплопостачальні організації розмістили на своїх сайтах доволі нечіткі пояснення, перевантажені термінами, через які важко продратися пересічному громадянину. Проте здешевлення відбулося, але у деяких випадках не таке значне, як було обіцяно.

Очікування у відсотках

Напередодні нового року Уряд прийняв Постанову, якою надав можливість (право) теплопостачальним організаціям здійснювати перерахунок розміру плати у зв’язку зі зниженням для них ціни природного газу. Одразу на новину відреагував голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко, розмістивши уточнення на своїй сторінці у Фейсбуці.  Згідно з повідомленням, за зниженими тарифами люди мали заплатити вже за грудень – за платіжками, які отримають у січні. Вказувалися такі відсотки здешевлення вартості опалення:

– 23,7% для “Маріупольтепломережі” (чинний тариф 1683,25 грн/Гкал),
– 16% для Вугледарського КП “Тепломережа” (чинний тариф 1667,25 грн/Гкал),
– 12% для ТОВ “Бахмут-Енергія” (чинний тариф 1789,41 грн/Гкал),

– 11,8%  для КВП “Краматорська тепломережа” (чинний тариф 1814,60 грн/Гкал),
– 10% для КП “Покровськтепломережа” (чинний тариф 1441,69 грн/Гкал),
– 9 % – для ОКП “Донецьктеплокомуненерго” (чинний тариф 1433,30 грн/Гкал).

Втім реальні цифри дещо відрізняються від заявлених, а подекуди вони й досі невідомі. Пропонуємо вибірку по окремим містам Донецької області.

Маріуполь

Тут мало відбутися найбільш значне зниження, але міська комісія встановила коригуючий коефіцієнт на рівні 0,85. Таким чином, у січні маріупольці отримали квитанції зі зменшеною платою на централізоване опалення всього на 15%. Проте, за однокімнатну квартиру економія склала приблизно 130 грн, а за двокімнатну – майже 200 грн. Потрібно надати належне постачальнику, КП “Маріупольтепломережа”, якій на своєму сайті розмістив детальне роз’яснення по квитанції.  З неї зрозуміло, яким чином відбувалося перерахування.

Заплутана історія з обіцяним зниженням плати за опалення на Донеччині - Фото №1

Вугледар

За роз’ясненням, опублікованим на сайті міськради, для населення Вугледара коефіцієнт склав 0,78. Тобто зниження вартості опалення відбулося на 22% – вище, ніж пропонувала обладміністрація.  Також на сайті наведено приклад розрахунку суми перерахунку для населення: “Якщо в грудні місяці споживачу нарахована плата за послугу з централізованого опалення (П) = 1000 грн, в такому випадку сума перерахунку: (С) = (1-0,78) х 1000,00 грн = 220,00 грн”.

Бахмут і Соледар

ТОВ “Бахмут-Енергія” розрахувало такі коефіцієнти перерахунку вартості теплової енергії за грудень 2019 року: для населення міста Бахмут – 0,79, для населення міста Соледар – 0,80. Відповідно, зниження по цьому підприємству відбулося на 21 та 20 відсотків, а не на 12%, як очікувалось. На сайті також надано приклад перерахунку.

Краматорськ

КВП “Краматорська тепломережа” опублікувало на своєму сайті доволі заплутане повідомлення. В ньому говориться про те, що підприємством буде змінено розмір нарахувань населенню у зв’язку зі зміною ціни природного газу (без урахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника. Потім додається, що коефіцієнт перерахунку за грудень 2019 року визначено на рівні 0,80184, що складає 19,816% (більше, ніж очікувалося). На жаль, у квитанціях абоненти не побачили, як це відбулося – про перерахунок там нічого не сказано, а тариф вказаний без змін. Як пояснили на підприємстві, тариф і не змінювався, лише уточнювалася плата за опалення з урахуванням коефіцієнту. Якщо порівняти попередню та останню квитанції, то зменшення відбулося. Наприклад, за двокімнатну квартиру у мікрорайоні Лазурний за листопад було нараховано 1540 грн, а за грудень – 1321 грн. Але це не показник, оскільки все залежить від нарахувань за лічильником, а вони можуть дуже відрізняться у різних будинках.

“Краматорськміжрайтепломережа”, яка є підрозділом обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго”, збентежила своїх абонентів тим, що затрималася з нарахуваннями за грудень – квитанції надійшли лише 13 січня. До того ж, повідомлення про перерахунок з’явилося на сайті тільки 11 січня.  Але ж там ані слова про розмір застосованого коефіцієнта. Водночас розмір знижки зображений у квитанції з посиланням на постанову Уряду. Так, зменшення плати у трикімнатній квартирі на вул. Наді Курченко за грудень склало 117 грн, що відносно до нарахування за чинним тарифом дорівнює 7,4%.

На сайті “Донецьктеплокомуненерго” також не зазначено, який прийнято коефіцієнт. Стисле повідомлення завершується словами: “Розмір перерахунку вказано в рахунку на оплату за послуги централізованого опалення”.

Покровськ

Комунальне підприємство “Покровськтепломережа” визначалося зі знижкою на позачерговому засіданні виконкому. Був встановлений коефіцієнт 0,9, тобто зниження відбулося на 10%, як і пропонувалось обладміністрацією.

Що буде у платіжках за січень

Поки що в жодному повідомленні не вказано, чи відбудеться зменшення плати за тепло наступного місяця, чи не стануть грудневі знижки разовою акцією. Адже постанова Кабміну надає можливість щомісяця переглядати розмір плати за централізоване опалення при зміні вартості газу у бік зменшення. Якщо ж ціна на газ, питома вага якого в тарифі складає близько 80 відсотків, зросте, то перерахунку в бік збільшення не повинно бути. Оскільки це питання переходить у площину регуляторної процедури з формування нового тарифу.

Також поки що не квапляться зі зниженням тарифів навіть за грудень інші постачальники тепла, не зазначені вище. Хоча на них також поширюється урядова постанова.

Світлана Денисенко, “Донеччина. ЗмІнИ”

 


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі