Замість АТО – операція Об’єднаних сил

8332
коментарі відсутні

Замість АТО – операція Об’єднаних сил

На Донбасі сьогодні, 30 квітня, офіційно закінчується антитерористична операція (АТО) і починається Операція об’єднаних сил (ООС), що стало можливим після того як 20 лютого президент Петро Порошенко підписав закон про припинення АТО на Донбасі і початку Операції об’єднаних сил.

Відсьогодні вступають у силу повноваження головнокомандувача ООС заступника начальника Генерального штабу збройних сил України генерал-лейтенанта Сергія Наева. Йому підпорядковується начальник Об’єднаного оперативного штабу, який об’єднує всі українські силові структури.

Як повідомляють ЗМІ головними відмінностями ООС від АТО є:

  •  головнокомандувач ООС буде реалізовувати свої повноваження через Об’єднаний оперативний штаб, створений в Донецькій та Луганській областях;
  •  Антитерористичний центр Служби безпеки України передає командування Об’єднаному оперативному штабу (ЗОШ) Збройних сил. ЗОШ підпорядковуються всі силові підрозділи на території Донбасу;
  •  Росія визнана агресором і окупантом частини Донецької і Луганської областей;
  •  бойовики самопроголошених Донецької та Луганської республік визнані представниками окупаційних адміністрацій;
  •  завдяки розширеним повноважень уздовж лінії розмежування військовослужбовці можуть затримувати порушників закону із застосуванням зброї та спецзасобів;
  •  ООВ закінчиться після остаточного звільнення окупованих територій і відновлення на них конституційного ладу України;
  •  всі документи, оформлені окупаційною владою, крім свідоцтв про народження і смерть, визнані недійсними.

Під час проведення ООС органам безпеки і оборони надані спеціальні повноваження по забезпеченню національної безпеки, відсічі і стримування збройної агресії Росії в Донецькій і Луганській областях.

Останнє постійно використовується МЗС РФ та ЗМІ, а також пропагандою самопроголошених «народних республік» для гучних заяв щодо підготовки Україною ескалації та навіть наступу на Донбасі, хоча за жданими прес-центру штабу АТО як раз з протилежного боку посилюється бойова активність. Так, за 29 квітня ЗСУ потрапили під обстріли 47 раз внаслідок чого двоє українських військовослужбовців зазнали ушкоджень.

Тим часом військові експерти радять владі готуватися до численних позовів у Європейський суд з прав людини.

Про це “Апострофу” розповів військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, Україні потрібно було “не вигадувати велосипед”, а користуватися наявними законом “Про оборону” і оголошувати військове положення.

«Ви ж бачите, що ми все одно до цього прийдемо. А тепер у нас буде “особливий порядок”. З одного боку, ця міра, звичайно, необхідна, але з іншого, вона вступає в протиріччя з Конституцією. Буде багато позовів до ЄСПЛ, що когось кудись не пустили, обмежили пересування. Особливо, якщо буде експропріація майна, то ми отримаємо величезний мінус в плані позовів. У той же час в законі “Про оборону”, де затверджено механізм введення військового або надзвичайного стану, при експропріації майна людина отримує документ і має повне право на компенсацію. А де це прописано? Крім того, в законі “Про оборону” чітко прописано, яке майно підлягає експропріації», – розповідає Жданов.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика