Закриття ринків та проїзд за перепустками – на Донеччині введено режим надзвичайної ситуації

12117
коментарі відсутні

Закриття ринків та проїзд за перепустками – на Донеччині введено режим надзвичайної ситуації

Починаючи з 23 березня в Донецькій області запроваджені обмеження, обумовлені введенням в регіоні режиму надзвичайної ситуації. Про це повідомив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко з посиланням на відповідне рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Метою введення режиму надзвичайної ситуації є необхідність попередити поширення коронавірусної інфекції та посилити готовність влади до ліквідації наслідків захворювання.

«Режим надзвичайної ситуації потрібен для того, щоб мати правові підстави швидко й ефективно реагувати на можливий розвиток ситуації із захворюваністю на COVID-19», – наголосив Павло Кириленко.

 

Обмеження у містах

 

Очільник області дав доручення місцевим адміністраціям вчинити дії, що забезпечують виконання режиму надзвичайного стану на їхніх територіях. Зокрема, організувати пасажирське перевезення з дотриманням вимог карантину, зупинити роботу деяких об’єктів торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, розважальних центрів, а також призначити керівників робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

У Краматорську в рамках забезпечення режиму надзвичайної ситуації введено такі обмеження:

  • Заборонено відвідувати парки, сквери, дитячі та спортивні майданчики.
  • Тимчасово припинено роботу ринків та подібних до них торгівельних об’єктів з реалізації продовольчих і непродовольчих товарів.
  • Обмежено кількість відвідувачів, які можуть одночасно перебувати у торгових залах магазинів – не більше однієї особи на 10 квадратних метрів.

На даний час у громадському транспорті Краматорська діє правило: у салоні можуть знаходитись не більше десяти осіб. Але місцева адміністрація попереджає – незабаром будуть введені більш жорсткі обмеження.

«У найближчі кілька днів громадський транспорт почне працювати за системою перепусток. Користуватись ним зможуть виключно люди, які їдуть на роботу на підприємства, що забезпечують критично важливі сфери життя міста. Це – медичні працівники, рятувальники, правоохоронці, фахівці сфери ЖКГ, люди, які працюють у продуктових магазинах та аптеках, співробітники стратегічних підприємств. Більше того, для забезпечення транспортом медичних працівників міський відділ охорони здоров’я заключає додаткові договори із перевізниками», – повідомляється на сайті Краматорської міськради.

За рішенням виконкому керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у Краматорську призначено заступника міського голови Сергія Боєвського.

 

Надзвичайна ситуація з точки зору закону

 

Режим надзвичайної ситуації визначається Кодексом цивільного захисту України та вводиться рішенням Кабінету міністрів України. Він запроваджується тимчасово, але на необмежений період, на території, де виникло порушення нормальних умов життєдіяльності населення. Вони можуть бути спричинені катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією або іншою небезпечною подією, яка несе загрозу життю та може призвести до великої кількості загиблих і постраждалих.

Режим надзвичайної ситуації не обмежує права і свободи людей. Також не передбачає додаткових повноважень для органів влади та правоохоронних органів. Але встановлює певні обов’язки для громадян. А саме – виконувати правила, що обумовлені введенням карантину, та дотримуватись режимів захисту від епідемії. Міністерство внутрішніх справ у зручній інфографіці пояснило, що таке режим надзвичайної ситуації.

Закриття ринків та проїзд за перепустками – на Донеччині введено режим надзвичайної ситуації - Фото №1

 

Наразі тимчасовий режим надзвичайної ситуації введено в десяти областях України та у місті Києві. Але Президент Володимир Зеленський не виключив запровадження в Україні надзвичайного стану, якщо того буде вимагати епідеміологічна ситуація.

 

Надзвичайний стан з точки зору закону

 

На відміну від режиму надзвичайної ситуації, надзвичайний стан в Україні або в окремих її місцевостях вводиться Указом Президента України, який підлягає затвердженню Верховною Радою України протягом двох днів з моменту звернення Президента України. Так зазначено в Законі «Про правовий режим надзвичайного стану».

Надзвичайний стан в Україні може бути введено на строк не більш як 30 діб і не більш як 60 діб в окремих її місцевостях. Під час надзвичайного стану функції управління всіма державними органами, всіма підприємствами переходять до відповідних органів, уповноважених на виконання цієї функції.

Також при введенні режиму надзвичайного стану обмежуються права та свободи людини. Зокрема, може встановлюватись особливий режим в’їзду і виїзду, вводитись обмеження руху транспортних засобів та їх огляд. Посилюється охорона громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення. Забороняється проведення масових заходів, страйків. Може застосовуватись примусове відчуження або вилучення майна у юридичних і фізичних осіб.

Наразі режим надзвичайного стану ввели в Італії, Словаччині, Чехії, Ісландії, Естонії, Іспанії, Румунії, Сербії, Латвії, Болгарії, Швейцарії, Казахстані, США та Молдові.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика