Закінчується термін сплати податку на нерухоме майно


3118
коментарі відсутні

Закінчується термін сплати податку на нерухоме майно

До 1-го липня громадяни повинні отримати повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно. Крім осіб, які платять податок на землю, у яких є земельні ділянки, вже декілька років сплачується  податок на нерухоме майно. Його сплачують власники житлових та нежитлових приміщень .

Податок на нерухомість сплачується протягом 60-ти днів після того, як людина отримала повідомлення з податкової інспекції. В разі, якщо за цей період громадянин не встиг з будь-якої причини сплатити , то за 30 днів прострочки, йому буде нараховано штраф у розмірі 10 % від загальної вартості. Несплата більше цього терміну  передбачає стягнення – 20 % від суми податку.

Є пільги, встановлені податковим кодексом, які надаються для квартир площею понад 60 кв.м.. Тобто, якщо ваша квартира перевищує цей показник, то сплачувати податок ви будете за квадратні метри, що понад встановлену одиницю. Наприклад, за 64 кв.м. житла ви внесете платіж за 4 кв.м. Щодо будинків, то там пільгова площа складає  – 120 кв.м. У випадку , якщо у власності є будинок та квартира , то загальна льготна одиниця  – 180 кв.м.

«Якщо людина не згодна з тією сумою, яку йому було нараховано, вона може прийти у податкову інспекцію з оригіналами документів і буде проведений перерахунок. Якщо особа не отримала повідомлення-рішення, то його також можна одержати в податковій інспекції, так само, як і рішення про сплату податку на землю» – каже начальниця відділу обслуговування платників Костянтинівської податкової держаної інспекції Анна Бондаренко.

Ставки податку встановлюють місцеві органи влади. Рішенням Костянтинівської міської ради була прийнята ставка 4,8 грн. за квадратний метр саме по місту.

Юлія Дерека

 


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі