Зайцівський старостинський округ: як живе село у міській об’єднаній територіальній громаді


4409
коментарі відсутні

Зайцівський старостинський округ: як живе село у міській об’єднаній територіальній громаді

Зайцівський старостинський округ – один із п’яти округів, що належать до Бахмутської міської ОТГ. До його складу ввійшли села Зайцеве, Вершина та Весела Долина. На початок цього року в Зайцівському старостинському окрузі проживало понад 1320 осіб, з них понад 970 – у самому Зайцевому.

 

Втримати молодь на селі

 

Село Зайцеве не слід плутати з селищем міського типу Зайцеве, хоча знаходяться вони в декількох десятках кілометрів одне від одного. Зайцівський старостинський округ – один із п’яти округів, який рік тому ввійшов до складу Бахмутської ОТГ. До міста з села їхати близько 10 кілометрів.

Майже у центрі Зайцевого – амбулаторія № 10. Вона належить до Бахмутського центру медико-санітарної допомоги. Відремонтували амбулаторію ще до об’єднання у громаду. Нині тут працює один сімейний лікар та дві медсестри, а за потребами мешканців декілька разів на тиждень до них приїжджають вузькопрофільні лікарі. Два рази на рік у селі буває і мобільний флюорограф.

 

Зайцівський старостинський округ: як живе село у міській об’єднаній територіальній громаді - Фото №1

Амбулаторія у селі Зайцеве

 

Неподалік від амбулаторії розташовується дитячий садочок «Івушка». Його відвідують 25 дітей. Нині у садочку триває ремонт, який також розпочався ще до об’єднання. Натепер тут ведуться внутрішні роботи.

 

Зайцівський старостинський округ: як живе село у міській об’єднаній територіальній громаді - Фото №2

Нині в дитячому садочку тривають внутрішні роботи

 

Школу в Зайцевому понизили на одну ступінь, оскільки тут не набиралася достатня кількість учнів для відкриття 10-11 класів. Нині ж старша ланка навчається в Бахмуті.

Для дозвілля молоді у лютому цього року в Зайцевому відкрили молодіжний центр «Молодь UA». Фінансування було 50 на 50: з обласного та місцевого бюджетів. У молодіжному центрі влаштовують турніри з  шахів, шашок та настільного тенісу, а також проводять тренінги та навчають літніх людей роботі з комп’ютером. Однак через карантин центр не працював на повну. Загалом заклад можуть відвідувати люди різного віку та з сусідніх населених пунктів.

 

Зайцівський старостинський округ: як живе село у міській об’єднаній територіальній громаді - Фото №3

Всередині молодіжного центру «Молодь UA»

 

Дороги, ремонти та інвестори – що дало об’єднання

 

В.о. старости Зайцівського округу Олександр Пономаренко каже, що після об’єднання у селі почали робити дороги.

«На сьогодні була відсипана вулиця Ветеринарна, частково вулиця Верхня. Також відсипаються ще три вулиці. Це шлак і зверху крихта, оскільки там взагалі-то ґрунтова дорога. Ми зараз подушку робимо, аби у майбутньому робити асфальт. Також на шести вулицях провели ямковий ремонт», – розповідає Олександр Пономаренко.

Думають тут і про запуск прямого транспортного сполучення із Бахмутом.  Наразі вже сплановано маршрут.

«Нині є сполучення, але автобус їде до Новолуганки, а коли звідти повертається, то наші мешканці на нього не сідають, бо він переповнений. Ми розробили новий маршрут. Нещодавно приїжджала поліція і прийняла його повністю. Залишилися ще деякі процедури», – каже в.о. старости.

У перспективі – створення нових робочих місць в селі. Зокрема, інвестори хочуть збудувати в Зайцевому завод з переробки олії.

«Це буде переробка соняшника та рапсу. Як обіцяє інвестор, буде створено 15-20 робочих місць. Для села це добре», – зазначає Олександр Пономаренко.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі