Заходи щодо запобігання появи коронавірусу у Краматорську

13446
коментарі відсутні

Заходи щодо запобігання появи коронавірусу у Краматорську

На даний час у місті не виявлено жодного випадку гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV. Втім місцева адміністрація разом з медичними робітниками спрямовує зусилля на профілактику та розробляє протиепідемічні заходи, якщо вірус все ж таки з’явиться у Краматорську. Детально про це йшла мова на брифінгу в Антикризовому медіа-центрі.

Превентивні заходи

Починаючи з 5 березня у Краматорську працює профілактична протиепідемічна комісія, на засіданнях якої розроблено низку заходів. Зокрема, введено заборону на проведення масових заходів, оголошено тритижневий карантин у всіх навчальних закладах, введено обов’язкову обробку пасажирського транспорту дезінфекційними засобами. Відділом охорони здоров’я видано наказ, зобов’язуючий сімейних лікарів відвідувати на дому хворих із підвищеною температурою.

«Наразі у Краматорську не зафіксовано жодного випадку гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом. Однак епідситуація з захворюваністю на грип та ОРВІ достатньо серйозна. В цілому епідпоріг перевищено на 23%, протягом минулого тижня кількість хворих зростала», – повідомила Людмила Хомякова, завідувач Краматорської філії «ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України».

За словами експерта з питань інфекційних хвороб Наталії Пономаренко, відрізнити коронавірус від звичайної респіраторної хвороби складно навіть лікарям, не говорячи вже про пересічних громадян. Тому медики радять при перших симптомах, а саме – підвищеній температурі, кашлю, болю у горлі, обов’язково звертатись до свого сімейного лікаря. Причому не йти до амбулаторії, а викликати його додому. Особливо це стосується тих людей, які нещодавно прибули з-за кордону, або певний час провели в аеропорті чи на залізничному вокзалі.

«Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію коронавірусу. Це означає, що інфекція вже поширилася на весь світ. Тому так важливо під час спілкування з лікарем повідомити йому про відвідування інших держав, або про контакти з тими, хто там перебував. Носії вірусу зазвичай мають легку форму хвороби, і в цьому криється небезпека – вони можуть заразити багатьох інших, а ті вже будуть тяжко хворіти», – наголосив Дмитро Яковенко, асистент кафедри педіатрії неонатології та дитячих інфекцій Донецького Національного Держуніверситету, завідувач інформаційного відділу № 2 КНП ДТМО, обласний експерт з питань дитячих інфекцій департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА.

У зоні ризику підхопити інфекцію – люди похилого віку, діти раннього віку, вагітні, хворі на діабет, ожиріння, астму, серцево-судинні захворювання, ВІЛ/СНІД.

Готовність лікарів та медичної бази

Поки що Краматорськ чекає на отримання тест-систем, які виявляють коронавірус. Протягом тижня вони повинні надійти у місто. Тим часом біоматеріали, відібрані у підозрілих на зараження цим вірусом, були відправлені на дослідження до Києва. Як вже було зазначено, підозри не виправдалися. До отримання відповіді хворі знаходилися у повній ізоляції у інфекційній лікарні в Костянтинівці.

Всього в Донецькій області для прийняття заражених на коронавірус підготовлені дві лікарні – одна в Костянтинівці, друга знаходиться у Маріуполі. Але якщо вірус поширюватиметься у Краматорську або в інших містах, то хворих прийматимуть всі інфекційні боксові відділення.

«Міській відділ охорони здоров’я вже визначив госпітальну базу у Краматорську. У нас виділені інфекційні стаціонари для хворих, також підготовлені приміщення для ізоляції контактних осіб та перебування у обсервації. До того ж, всі без виключення сімейні лікарі та інші працівники, які можуть бути задіяними у наданні медичної допомоги, пройшли відповідні навчання», – розповіла Людмила Хомякова.

Наразі у місті недостатня кількість захисних масок та халатів для лікарів, але у Міністерстві охорони здоров’я України прийняли заявку та пообіцяли найближчим часом забезпечити медиків усім необхідним. Лікарі запевнили, що на перший час захисного одягу вистачить.

У якості превентивних мір Держпродспоживслужба спрямувала приписи щодо дезінфекції громадського транспорту та громадських приміщень.

«Рекомендовано обробляти міста скупчення людей спеціальними дезінфекційними розчинами зі спиртовими добавками. Це стосується як усього громадського транспорту, так і навчальних закладів, об’єктів торгівлі, ринків, службових приміщень тощо. Також заборонено проведення будь-яких заходів, на яких перебувають більш ніж 200 людей. Але ж без крайньої необхідності краще їх не відвідувати», – повідомив Геннадій Лобанов, начальник Краматорського міського управління Держпродспоживслужби в Донецькій області.

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика