За даними ООН приблизно чверті мешканців «ДНР» не вистачає їжі

13871
коментарі відсутні

За даними ООН приблизно чверті мешканців «ДНР» не вистачає їжі

Згідно з даними управління Організації Об’єднаних Націй з координації гуманітарних питань близько 25% жителів не підконтрольних українському уряду територій сходу України страждають від нестачі продовольства, повідомляє Центр новин ООН.

Згідно з отриманими даними, 800 тис. жителів окупованих територій Донецької та Луганської областей відчувають дефіцит продовольства, при цьому 170 тис. гостро потребують в продуктах харчування. Особливо складна ситуація склалася в Донецькій області.

При цьому, як повідомляють мешканці окупованих територій, мова не йде про фізичну відсутність чи нестачу продуктів харчування, їжа присутня в асортименті здебільшого місцевого, російського та білоруського виробництва, щоправда її якість буває потребує бажати кращого, особливо російська.

Головною проблемою, що призвела до такої ситуації скоріш за все слід вважати погіршення соціально-економічної ситуації на території самопроголошених республік.

Так, після блокади територій «народних республік» і «націоналізації» низки підприємств власники яких на протязі збройного конфлікту все ж виплачували робітникам зарплатню, як наприклад на горлівському концерні «Стирол», виплати або припинилися, або істотно зменшилися за рахунок зниження чи то заробітної плати, чи то кількості працюючих. Так на тому ж таки горлівському «Стиролі» до націоналізації отримували платню близько 2 тисяч працівників, після націоналізації її стали отримувати лише ті робітники, котрі перейшли чи були прийняті на нове підприємство під «егідою ДНР». Так, у травні зарплатню отримали лише 80 робітників, у червні їх було близько 350 осіб.

Деякі підприємства періодично змушені відправляти своїх працівників у безоплатну відпустку, так шахта імені Засядько була вимушена це робити вже декілька разів по 2 тижні, оскільки реалізація вугілля була фактично зупинена, що було визнано самим «головою самопроголошеної ДНР» Олександром Захарченко. Звичайно ж зарплатня гірників зменшилася.

Втім, працівникам, що отримують бодай якісь гроші безумовно пощастило більше аніж робітникам непрацюючих підприємств, котрі жодних грошей не отримують взагалі. Так, на протязі 2015-2016 років були зупинені 10 шахт Горлівки та Єнакієво, до того ж їм лишись винні гроші за частково 2015 рік. На базі закритих шахт планують відкрити 4 водовідливні комплекси, що потребують значно менше людей.

Згідно із заявами в. о. міністра праці та соціальної політики ДНР» Лариси Толстикіної середня заробітна платня у самопроголошеній «республіці» складає 9952 рубля (3833 гривні), проте дані Центру зайнятості Донецьку засвідчують, що таку заробітну платню може отримати хіба що директори підприємств. Загалом же за у залежності від міста і вакансії заробітна платня коливається від 3200 російських рублів (1232 гривні) до 8900 рублів (3430 гривень).

Окрема стаття – пенсіонери та отримувачі соціальних виплат, так пенсія у самопроголошеній ДНР складає 2600 рублів або 1000 гривень. Та й ту нерідко знижують.

Так, після підвищення весною пенсій у 2016 року її отримувачі лишилися надбавки восени через нібито-то «хакерську атаку на Пенсійний Фонд ДНР». Своїх «надбавочних» грошей пенсіонери самопроголошеної «ДНР» не отримали досі.

До того ж, як повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуці Головне управління розвідки Міноборони України навіть із нинішніх соціальних виплат можуть вирахувати частину – 20% у рахунок боргу за комунальні послуги. При цьому за інформацією розвідки, «боржників» про це ніхто не повідомляв завчасно, то ж скоріш за все це відбулося через скорочування видатків Російською Федерації на утримання самопроголошених республік, вважають у Міноборони України.

Для багатьох додатковою можливістю вижити стала гуманітарна допомога, обсяг якої з 2016 року невпинно знижується. Так, на протязі минулого року з 9 гуманітарних організацій котрі допомагали мешканцям непідконтрольних територій Донеччини лишилося лише 4.

Під заборону тоді потрапила й відома міжнародна організація «Людина у біді», що відбулося у листопаді 2016 року. В липні вже цього року організація намагалася пройти повторну реєстрацію, проте їй було відмовлено.

У лютому 2017 року був закритий Гуманітарний штаб «Допоможем» Ріната Ахметова.

У самопроголошеній «ДНР» звинуватили гуманітарні організації в махінаціях із допомогою та ледь не в «шпигунстві», то ж на сьогодні їх лишилося усього 4, одна я з яких після загибелі свого керівника відомого як «доктор Ліза» невідомо – працює чи ні, інша не має представництва у Донецьку, проте передає допомогу через лінію зіткнення.

Найбільшою зараз лишається Червоний Хрест.

Також є деяка гуманітарна допомога з Росії, щоправда її використовують лише для харчування дітей, інвалідів та осіб старших за 70 років, чи просто розкрадають та розпродують.

Проте гуманітарна допомога навіть від міжнародних організацій надається лише окремим, дуже обмеженим категоріям населення, до якої не входить працездатне населення, що не має роботи, чи отримує замалу заробітну платню.

Саме ця категорія і є тією самою чвертю про яку йде мова у доповіді управління Організації Об’єднаних Націй з координації гуманітарних питань.

Покращення ситуації можливе за рахунок поліпшення економічної ситуації на території самопроголошених «народних республік», на що як показує практика їхнє «керівництво» неспроможне, чи розширення практики гуманітарної допомоги. В останньому як свідчить історія «Людина у біді» те ж саме «керівництво ЛДНР» також незацікавлене через політичні та пропагандистські цілі, мовляв «у республіці жити стає краще, а допомога йде лише з братської Росії».


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика