Європейські посли на Донеччині: «Ми підтримуємо прагнення України відновити територіальну цілісність»


1587
коментарі відсутні

Європейські посли на Донеччині: «Ми підтримуємо прагнення України відновити територіальну цілісність»

Надзвичайні і Повноважні Посли країн Європейського Союзу відвідали Донецьку область у знаменний день – 5 липня, в день шостої річниці визволення міст Східної України від російських терористичних угруповань. Дипломати взяли участь в урочистих заходах, віддавши шану загиблим воїнам, передали гуманітарну допомогу лікарням та провели прес-конференцію в Антикризовому медіа-центрі.

Посли країн Євросоюзу висловили непохитну підтримку Україні в її прагненні повернути окуповані та анексовані території і встановити контроль над державним кордоном – як на Сході України, так і в Криму.

Пропонуємо головні тези спікерів прямою мовою.

Пан Юріс Пойканс, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні:

День 5 липня – велике свято для міст Донецької області, які зараз можуть жити мирним життям і розвиватись. Я часто буваю на Сході України і бачу, як змінюється регіон. Оновлюється інфраструктура, будуються дороги, ремонтуються школи та лікарні, відкриваються готелі та кафе. Однак справжнє свято прийде тоді, коли відновиться територіальна цілісність всієї країни, коли Збройні сили України будуть контролювати весь державний кордон. Але остаточну перемогу треба вибороти. Тому ми продовжуємо надавати підтримку регіону – шляхом надання гуманітарної допомоги, налагодженням співробітництва у сфері освіти та створенням зв’язків між містами-побратимами.

Пан Марек Шафін, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні:

Моє щире побажання – встановлення миру на Донбасі та щоб не було більше жертв. Їх і так достатньо, як серед військових, так і серед мирного населення. Війна не потрібна нікому. Водночас Україна має право захищати свою територіальну цілісність і зрештою поновити контроль над кордоном на Сході та в Криму. Ми її у цьому підтримуємо на міжнародному рівні. Також ми допомагаємо Україні вирішувати нагальні питання гуманітарного характеру. Нещодавно передали допомогу до Івано-Франківщини, що постраждала від повеней, відправили медичне обладнання до лікарні у Лисичанську на Луганщині, плануємо деякі проєкти у Краматорську та Слов’янську.

Пан Kaймo Kууcк, Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні:

Естонія завжди була і залишається активним партнером України, надаючи їй гуманітарну підтримку через міжнародні організації та напряму, запроваджуючи проєкти з розвитку. Історія нашої країни доводить, що завжди є шанс позбутися російської окупації. У 1994 році нам вдалося домовитися про остаточне виведення російських військ з території Естонії. Я переконаний, що Україна також зможе відновити свою територіальну цілісність. Разом будемо домагатися цього.

Пан Бартош Цiхоцькі, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні:

Присутність європейських дипломатів на урочистих заходах, присвячених визволенню міст Донеччини, підтверджує, що це не суто ваше локальне свято. Ми також святкуємо разом з вами. Зараз Україна вирішує не тільки своє, а й наше майбутнє. Якщо ми дозволимо ігнорувати міжнародне право, коли силою міняються кордони держав, то це може відбутися і в Польщі, і в Естонії, і в Латвії. Тому ваша сила, відвага, жертви – це в тому числі заради нашої безпеки та нашого майбутнього. Надаючи гуманітарну допомогу, ми висловлюємо вдячність українському народу та українським військовим, які поклали життя за свою країну та за мир в Європі.

Євгеній Коваленко, заступник командувача Операції об’єднаних сил:

Ми воюємо на своїй землі, за свою державу. А для військових важливо відчувати надійний тил. Ви, як представники європейських країн, даєте нам надію та впевненість у підтримці на міжнародному рівні. Велика вдячність вам за те, що не покинули народ України у складні часи, що надаєте допомогу як у військовій сфері, так і мирному населенню, яке страждає від війни.

Керівниця Антикризового медіа-центру Марина Недоруба подякувала європейським дипломатам і державам, які вони представляють, за підтримку незалежності України та відстоювання її територіальної цілісності. Надзвичайному і Повноважному Послу Латвійської Республіки пану Юрісу Пойкансу, який завершує каденцію в Україні, від громади Краматорська подарували на згадку символ вільного міста.

Європейські посли на Донеччині: «Ми підтримуємо прагнення України відновити територіальну цілісність» - Фото №1

Світлана Денисенко


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі