Єдиний податок: зміни 2019


3910
коментарі відсутні

Єдиний податок: зміни 2019

Початок нового року ознаменувався ще й тим, що змінилися ставки єдиного податку для підприємців.

«Для управлінців, які працюють на єдиному податку на 1-й та 2-й групі – у них фіксована ставка податку, яка залежить від мінімальної заробітної плати. Ставки ці встановлюють місцеві органи влади. У Костянтинівці, наприклад, 1 група сплачує 10 % від прожиткового мінімуму, який складає 1921 грн. Тому ставка для першої групи – 192 грн 10 коп. 2 група у нашому місті сплачує 10 % від мінімальної зарплатні – 417 грн 30 коп» – розповідає  головний державний інспектор Костянтинівської державної податкової інспекції Ганна Бондаренко.

Також змінився  рівень єдиного соціального внеску. Ставка, яку має сплатити підприємець – 22 % від мінімальної заробітної плати – це 918 грн 06 коп. Щодо штрафів, які  прив’язані до мінімальної З/П, то вони також підвищуються. Роботодавці, які використовують працю не оформлених найманих осіб, очікує стягнення в розмірі 125 тис 190 грн.

Також кожному підприємцеві треба пам’ятати, що у разі зміни своїх даних, наприклад, прізвища або прописки, особа моє повідомити про це у податкову інспекцію.

«Людині необхідно ці відомості надати  в  інспекцію за місцем реєстрації, щоб ці дані було внесено в базу до особистої картки платника податків (ідентифікаційний код). Адже на підставі цього матеріалу будуть розсилатися повідомлення про рішення земельного податку, податку на нерухомість й в тому числі й декларування» – інформує Ганна Бондаренко.

Також інспекторка нагадала, що ті особи, які мають задекларувати свої доходи до травня цього року можуть це здійснити особисто, завітавши до податкової інспекції, поштою та через електронний кабінет платника: «Зараз запрацював новий сервіс в електронному кабінеті й туди підтягуються ваші дані, які ми маємо. При виникненні труднощів з заповненням декларації можна звернутися до наших спеціалістів й вони нададуть детальну інформаційну допомогу».

Юлія Дерека


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі