Питання - Відповідь

Якими будуть виплати для матерів при народженні дитини у 2020 році в Україні


18127
4 коментарі

Материнство передбачає постійний догляд за малечею, тому майбутні мами залишають роботу і стабільний заробіток заради виховання дитини. За таких умов кожну жінку перед пологами хвилює питання подальшого утримання новонародженого. В тому числі державні виплати, які вона може отримати для догляду за немовлям. Спробуємо розібратися, які виплати при народженні дитини у 2020 році в Україні може отримати мати новонародженого. 

Допомога від держави при народженні дитини – це соціальні виплати з бюджету, які здійснюються в грошовій формі. Такий вид допомоги призначений для підтримки матерів протягом 3 років з моменту народження дитини. Отримати цю суму може не лише мати дитини, але й опікун, який офіційно здійснює догляд за дитиною. 

 

Яка виплата на новонародженого гарантована державою?

 

На яку суму виплат можуть розраховувати сім’ї при народженні дитини та яка процедура їх отримання? Відповіді на ці та інші питання дала заступниця начальника управління праці та соціального захисту Краматорської міської ради Тетяна Ігнатенко: «Виплати при народженні дитини залишилися на тому ж рівні, що і в 2019 році. Тобто сума допомоги 41 280 гривень. З них одноразова виплата при народженні дитини – 10 320 грн і по 860 грн щомісячно до досягнення дитиною трирічного віку». 

Тобто виплати на дитину при народженні у загальній сумі складають 41 280 грн, частина з яких виплачується у вигляді одноразової допомоги, а залишок суми поступає на картку щомісяця. Порядок виплати щомісячної допомоги простий: 860 грн мати отримує протягом трьох років з народження дитини на платіжну картку будь-якого банку. 

 

А якщо народилася друга чи третя дитина?

 

Багатьох матерів турбує, чи зміниться виплата при народженні другої дитини у 2020 році. На це запитання Тетяна Ігнатенко відповіла наступним чином: «Поки що ніяких змін стосовно другої чи третьої дитини немає. Кількість дітей не впливає на розмір суми. Двійня – значить, виплата цієї самої суми здійснюється у двократному розмірі, трійня – три суми, одна дитина – значить, одна». 

Отже, розмір виплат при народженні дитини не залежить від кількості малечі у сім’ї. Виплата при народженні третьої дитини має той самий розмір, що і матерям, які народили лише одну дитину. 

В 2020 році розмір матеріальної допомоги для новонароджених дітей залишився на рівні попереднього року, що було підтверджено державним представником. На сьогодні при народженні дитини, в незалежності від кількості дітей у сім’ї, мати може розраховувати на одноразовий платіж близько 10 тисяч грн відразу після пологів. Також держава здійснює щомісячну підтримку новонародженого громадянина протягом 3 років, розмір щомісячної підтримки складає 860 гривень. Для отримання соціальної допомоги на новонароджену дитину необхідно протягом 12 місяців з дня народження дитини звернутися до місцевого відділу соціального захисту. У випадку, якщо протягом зазначеного періоду не було надано заяву, право на отримання допомоги втрачається.


Підписатись
Повідомте про
4 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Іоина
7 місяці тому

Звичайно для чого виплачувати на діток при народженні більше,обіцяли підняти виплати.А нічого не піднімають.860 грн.Як прожити дитині враховуючи памперси і все на цю суму більш нічого.А вдатися,взутися вітаміни.Нічого напевне не потрібно.Чим же Ви думаєте, як рахуєте.Чому ж депутати отримують зарплату в 100 раз більше ніж отримуєм ми на дітей.Це тільки в нас на Україні такий безпрідєл.Вас всіх посадити би на ставку зарплати в місяць.А не почали виплачувати якісь копійки муніципальної няні,і то крутете вертете,хоча на такі гроші ні одна няня не погодиться сидіти з дитиною.Цеж яка відповідальність.Бокси давали відмінили жах.Скільки ж Ви можете цими мамами крутити.

Наталія
5 місяці тому

Як як прожити? Нехай Вони спробують прожити на таку виплату від держави.Цікаво як воно? Говорити говорять а толку…..підвищимо зробимо допоможемо дамо роботу. … Аж хреново….

Алекс
3 місяці тому

Уроди. А якщо третя і четверта дитина двійня… Камбоджа якась а не держава..

Останнє редагування 3 місяці тому від Алекс

Дивiться також
Інтерв’ю із заступником Краматорського міського ...

Про ключові напрямки роботи у сфері ЖКГ, комунальний транспорт, велосипедну інфраструктуру, ремонти та реконструкції, а також розвиток краматорського спорту. 00:50​ Головні питання на 2021 рік, які планується бюджет на вирішення цих питань? 04:19​ Що передбачає програма підтримки ОСББ? 07:54​ У Краматорську активно реконструють розбудовують різні об`єкти, частину фінансує область, частину місто. Як буде продовжено роботу

Кого та від кого захищає Служба судової охорони?

Служба судової охорони – новий державний орган, який був створений у квітні 2019 року задля виконання цілої низки спеціальних завдань. До складу Служби входять територіальні підрозділи, у тому числі – територіальне управління у Донецькій області. З якою метою створювалася Служба судової охорони? Які функції виконує? Які найпоширеніші порушення виявляють співробітники Служби під час охорони судів?

Понад 25% костянтинівців не можуть укласти угоду з новим ...

Чому понад 25% костянтинівців не можуть укласти угоду з новим постачальником газу? Що ж робити тим, хто за документами не є власником майна? Як діяти у ситуації, що склалася? Поради надає головна спеціалістка Костянтинівського бюро правової допомоги Валерія Тіщенко. Дивіться більше відео з відповідями на важливі питання у добірці Питання-Відповідь! Відстежуйте змІнИ, що відбуваються на

Реорганізація територіальних управлінь Пенсійного фонду – ...

У рамках реформування пенсійної системи відбувається реорганізація територіальних органів Пенсійного фонду – всі підвідомчі управління Донеччини приєднуються до Головного управління ПФ у Донецькій області. Як це позначиться на пенсіонерах? Чи залишаться управління у містах і районних центрах, куди люди звикли звертатися з питаннями щодо призначення, перерахунку та виплати пенсій? Відповідає Наталія Рад, начальник Головного управління