Як встановити прилад обліку тепла у себе вдома

10328
1 коментар

Як встановити прилад обліку тепла у себе вдома

Встановити індивідуальний лічильник тепла на батарею у себе в квартирі до 2018 року могли лише ті, в кого горизонтальна система опалення. Нині прилад-розподілювач можуть собі дозволити й ті, в кого вертикальна розводка. Однак, розподілювач тепла на батарею – це не теж саме що й квартирний лічильник на радіатори, і у його встановленні слід враховувати нюанси. Як поставити лічильники на батареї, розбиратимемось далі.

 

Що змінилося в порядку поквартирного обліку тепла та чи можна встановлювати теплолічильники вдома?

 

«Порядок визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів-розподілювачів теплової енергії» був ухвалений урядом у жовтні 2018 року. Закон дозволив з того часу вести поквартирний облік тепла як мешканцям з горизонтальної системою опалення (зазвичай така у новобудовах), так і з вертикально, та встановити теплові лічильники.

Якщо у будинках немає технічної можливості встановити індивідуальний лічильник на квартиру, то мешканці можуть придбати прилад-розподілювач теплової енергії та встановити його на кожну батарею, на відміну від лічильника, який має бути тільки на вході системи. Зокрема, якщо у вашій квартирі три радіатори, то доведеться придбати й три таких прилади.

Розподілювачі обчислюють різницю температур на поверхні батареї і у кімнаті. Однак вони не дають показання у калоріях, як лічильники тепла. Прилади дозволяють вирахувати частку теплоспоживання кожним радіатором із загального, який вимірюється будинковим лічильником. Таким чином, за допомогою розрахунків на основі показань розподілювачів дозволяють дізнатися, скільки конкретна квартира спожила тепла.

Економічна доцільність встановлення розподілювача на опалення вирішується власниками або співвласниками помешкань.

 

Умови та способи встановлення приладів-розподілювачів

 

Для встановлення приладів-розподілювачів не потрібно розробляти проєктну документацію, видавати технічні умови та інші вимоги до їхнього встановлення, погоджувати з державними чи органами місцевого самоврядування, а також посадовими особами.

Разом з тим для встановлення поквартирного обліку має бути загальнобудинковий лічильник, а для використання показань такими приладами треба обладнати половину квартир у будинку. Крім цього, розподілювачі мають бути оснащені системою дистанційного зняття показань.

Модель приладу-розподілювача обирає власник або співвласник помешкання, де планують його встановити, та погоджує з підприємством-теплопостачальником. Крім цього, для користування приладів поквартирного обліку тепла усі опалювальні прилади мають бути обладнані автоматичними регуляторами температури повітря.  Регулятор ставиться для налаштування споживання теплової енергії в приміщеннях будівлі. Також він не має призводити до порушень гідравлічного режиму внутрішньобудинкової системи опалення. Ціни на лічильники тепла коливаються від двох до майже тридцяти тисяч гривень. Відгуки та переваги від встановлення поквартирного обліку тепла можна відчути через декілька років. 

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Юрій
2 років тому

50 відсотків, а не поквартирний облік. Адже що тоді вкрадеш ?


Новини

Відео

Аналітика