Як відслідкувати онлайн рух транспорту в різних містах Донеччини


2423
коментарі відсутні

Як відслідкувати онлайн рух транспорту в різних містах Донеччини

До можливості відслідковувати рух транспорту в режимі реального часу долучається все більше міст Донеччини. Дізнатися, коли приїде потрібний автобус чи тролейбус на зупинку, вже можна у Краматорську, Авдіївці, Покровську, Маріуполі й Дружківці.

Відслідковувати рух громадського транспорту можна через безкоштовні мобільні додатки: “DozoR City”, “EasyWay” чи “CityBus”. Як працює система відслідковування, розглянемо на прикладі двох сусідніх міст – Краматорська і Дружківки.

Комунальний транспорт Краматорська і “DozoR City”

Відслідкувати рух громадського транспорту в Краматорську стало можливим у грудні 2018 року. Тоді у місті запрацювала автоматизована система диспетчерського управління пасажирським транспортом. За допомогою додатку “DozoR City” у місті можна відслідковувати рух транспорту онлайн. Для цього на 16 автобусів та 50 тролейбусів Краматорська встановили GPS-трекери. Закупили їх за рахунок міського бюджету. Вартість одного трекера – близько 3500 гривень.

“У місяць обслуговування однієї одиниці транспорту коштує 120 гривень. За рік це близько 90 тисяч гривень. Кошти виділяються з місцевого бюджету”, – розповідає Олена Бахметьєва, начальниця відділу транспорту, зв’язку та енергетики Краматорської міськради.

Аби дізнатися, де знаходиться потрібний автобус чи тролейбус, його маршрут і через скільки він приїде на зупинку, можна відкрити сайт чи завантажити додаток “DozoR City” на телефон, обрати своє місто та номер транспорту. Натиснувши на зупинку, у невеликому прямокутнику висвітяться автобуси та тролейбуси й час їхнього прибуття. Нині відслідкувати онлайн у Краматорську можна лише комунальний транспорт.

Як відслідкувати онлайн рух транспорту в різних містах Донеччини - Фото №1

Так виглядає мобільний додаток “DozoR City”

Дружківські трамваї, автобуси та “EasyWay”

Можливість відслідковувати увесь транспорт міста з’явилася у мешканців Дружківки у грудні 2019 року. Тут завдяки співпраці ГО “Україна можливостей”, яка підготувала проєкт “Easy Way: безпечний та комфортний транспортний рух у Дружківці”, і влади вдалося встановити GPS-трекери як на комунальні трамваї, так і на приватні автобуси.

Як відслідкувати онлайн рух транспорту в різних містах Донеччини - Фото №2

Транспорт у Дружківці

Завдяки конкурсу міні-грантів від українсько-німецької платформи “Київський діалог” закупили 20 трекерів на суму 40 тисяч гривень. Ще 17 трекерів придбали за рахунок міського бюджету. Їхня вартість склала 34 тисячі гривень.

“Ми придбали сім-картки і поповнення рахунку на 5 місяців. В перспективі будемо розраховувати, що в рамках програми “Smart Дружківка” – “Розумна Дружківка” фінансування пов’язане з мобільним зв’язком буде відбуватися за рахунок цієї програми. Повністю фінансування протягом року всіх 37 трекерів за обраним тарифом коштуватиме 11 100 гривень”, – розповідає координаторка проєктів ГО “Україна можливостей” Світлана Агаджанян.

Мобільний додаток “Easy Way”, завдяки якому в Дружківці можна відслідковувати рух транспорту, працює за схожим принципом, як і “DozoR City” в Краматорську. Зокрема, “Easy Way” можна відкрити у будь-якому браузері на комп’ютері чи завантажити застосунок на телефон, обрати місто та номер автобусу чи трамваю.

 

Як відслідкувати онлайн рух транспорту в різних містах Донеччини - Фото №3

Мобільний додаток  “Easy Way” і рух транспорт у Дружківці

 

За допомогою мобільного додатку можна дізнатися маршрут транспорту, а також через скільки він приїде на зупинку. Натиснувши на неї відкриється вікно, де висвітяться усі номери автобусів та трамваїв і через скільки вони приїдуть.

Користуючись будь-яким з перелічених додатків, варто враховувати похибку у русі транспорту онлайн. Така неточність може бути до 30 секунд.

Ірина Мартинова, “Донеччина. ЗмІнИ”


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі