Як розвиватиметься Дніпропетровщина цього року: про регіональні цільові програми


19299
коментарі відсутні

Як розвиватиметься Дніпропетровщина цього року: про регіональні цільові програми

Покращити екологічний стан регіону, поліпшити якість надання соціальних послуг населенню, розвинути туристичну інфраструктуру та зберегти історичні пам’ятки – на це та інше направлені регіональні цільові програми Дніпропетровщини. Деякі з них почали діяти майже десять років тому, інші торік – проте реалізація їх триває й донині.

 

Соціально-економічні та екологічні регіональні цільові програми

 

«Дніпропетровська обласна комплексна програма (стратегія) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016-2025 роки» покликана створити безпечні та комфортні умови життя для мешканців регіону. Задля цього планують зменшити антропогенний влив на довкілля та відновити навколишнє середовище. Зокрема, хочуть впровадити інноваційні технології виробництва, знизити викиди парникових газів та підвищити рівень екологічної свідомості серед населення. На ці заходи у програмі передбачені заміна та модернізація очисних систем на підприємствах, моніторинг стану поверхневих і підземних вод та повітря, розробка проєктів зі створення, реконструкції та розвитку об’єктів заповідного фонду.

Серед програм Дніпропетровщини, які спрямовані на соціальний захист, –  «Комплексна програма соціального захисту населення Дніпропетровської області на 2020-2024 роки» та «Комплексна програма з соціальної підтримки, реабілітації учасників АТО/ООС, членів їхніх сімей у Дніпропетровській області на  2020-2022 роки». Вони спрямовані на покращення та впровадження нових механізмів надання послуг з підтримки.

Створити сприятливі соціальні, економічні, законодавчі та організаційні умови для самореалізації молоді та вирішити її нагальні проблеми має регіональна цільова соціальна програма «Молодь Дніпропетровщини» на 2012-2021 роки. Згідно з нею заплановано призначати іменні стипендії кращим студентам професійно-технічних закладів та вишів. Також для учнів та студентів передбачені обласні конкурси та фестивалі.

За «Програмою термомодернізації об’єктів комунальної сфери у Дніпропетровській області  на 2015 – 2038 роки» мають підвищити рівень енергоефективності та енергозбереження у деяких лікарнях комунальної власності. Для цього заплановані модернізація систем опалювання, заміна вікон та дверей, утеплення дахів та підвалів, а також встановлення індивідуальних котелень.

 

Інноваційні та культурні програми для розвитку регіону

 

Регіональна програма інформатизації «Електронна Дніпропетровщина» на 2020-2022 роки спрямована на розвиток електронного урядування та  демократії в області. Серед того, що планують реалізувати: розвиток системи електронного документообігу, впровадження технологій е-урядування та пілотних проєктів у місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, територіальних громадах; розвиток регіонального дата-центру тощо.

Популяризувати туристичний потенціал Дніпропетровщини та розвинути відповідну інфраструктуру для відвідувачів мають заходи «Програми розвитку туризму у Дніпропетровській області на 2014-2022 роки». Зокрема, заплановані різноманітні PR-кампанії, тури для туристичних операторів та агентств, журналістів, школярів та студентів області. Також для популяризації цього напрямку хочуть виготовити презентаційну продукцію, промо-ролики та створити електронні екскурсії тощо.

У «Програмі збереження та розвитку об’єктів культурної та природної спадщини, елементів нематеріальної культурної спадщини, розташованих на території Дніпропетровської області, на 2014-2025 роки» прописана стратегія знайдення, розвитку, охорони та збереження цілісності та автентичності об’єктів культурної, природної та нематеріальної спадщини регіону.

 

Ірина Мартинова


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі