Як правильно утилізувати будівельне сміття

6902
коментарі відсутні

Як правильно утилізувати будівельне сміття

Що ми знаємо про правила утилізації побутових відходів, про їхню класифікацію? Або про те, куди дівати сміття після ремонту, адже доволі часто можемо побачити, коли люди викидають цеглу, плитку, залишки від гіпсокартону тощо просто у сміттєвий бак.

Наскільки законно це і які штрафи за порушення правил поводження з відходами існують на сьогодні – спробуємо розібратися.

 

Види сміття

 

Перше з чого потрібно почати – визначення. Під сміттям ми зазвичай розуміємо побутові відходи. Правила поводження із ними в Україні регулюються «Законом Про відходи» та постановою Кабінету Міністрів «Про затвердження Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами».

Побутові відходи можуть бути:

  • твердими,
  • великогабаритними,
  • ремонтними,
  • рідкими та інше.

Великогабаритними вважаються ті, які відповідають розміру 50x50x50 см.

До ремонтних відходів відносять залишки матеріалів, що утворилися під час ремонту.

Окремо виділяють небезпечні відходи. Це ті, що мають фізичні, хімічні, біологічні або інші небезпечні властивості, а також створюють або можуть створювати небезпеку для навколишнього середовища чи здоров’я людини. Вони потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.

Кількісні та якісні характеристики побутових відходів не є постійними та залежать від джерел їх утворення.

 

Хто має вивозити сміття

 

Послуги з поводження з побутовими відходами надаються компаніям, які визначаються органом місцевого самоврядування за результатами конкурсу. Збирати та перевозити відходи мають спеціально обладнаним для цього транспортом.

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, управителі або інші уповноважені особи, які, власне, й укладають колективний договір про надання комунальних послуг, мають право самі обирати фірму для вивезення сміття.

Тариф на вивіз сміття формується відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України порядку.

 

Що робити із будівельним або великогабаритним сміттям

 

Великогабаритні та ремонтні відходи люди мають збирати окремо від інших видів сміття, оскільки ані баки, ані підйомник у машинах, що вивозять сміття, на це не розраховані. Дізнатися про послугу з вивозу таких відходів можна через управлінські компанії, що обслуговують будинок.

Також ці правила стосуються збору та утилізації небезпечних відходів. Таке сміття теж має збиратися окремо, і на етапі збирання чи сортування його потрібно передавати спеціалізованим підприємствам, у яких є відповідна ліцензія.

 

Хто контролює вивіз сміття та які штрафи передбачені

 

Контроль у сфері поводження з відходами здійснюють:

  • центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду у сфері охорони навколишнього природного середовища;
  • центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення;
  • місцеві державні адміністрації;
  • виконавчі органи сільських, селищних, міських рад;
  • громадські інспектори з благоустрою населених пунктів.

Порушення правил поводження з відходами на всіх етапах: від збору,  сортування і до зберігання, оброблення, утилізації та захоронення – тягне за собою накладення штрафу. Для громадян від 340 грн до 1360 грн. Для посадових осіб та підприємців – від 850 грн до 1700 грн.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика