Як правильно подорожувати з домашніми тваринами


3908
коментарі відсутні

Як правильно подорожувати з домашніми тваринами

Переїзд людини залежить не стільки від пори року, скільки від обставин або бажання. Зовсім інша справа – відпустка. Але у будь-якому випадку, коли людина утримує домашніх улюбленців і подорожує з ними, то повинна дотримуватися певних правил.

 

Загальні правила подорожі з тваринами

 

По-перше, потрібно визначитися із тим, до якої категорії належить тварина. Адже правила щодо транспортування домашніх, сільськогосподарських та диких тварин відрізнятимуться. Також потрібно знати, яким транспортом  подорожуватиме господар разом зі своїм вихованцем: автомобілем, залізницею чи літаком. По-третє, яку саме тварину перевозитиме, адже у постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил транспортування тварин» для них прописані спеціальні розрахунки. Наприклад, про норми споживання рибою кисню під час перевезення, або про необхідну площу для тої чи іншої худоби.

І хоча говоритимемо ми про правила перевезення домашніх улюбленців, існують загальні правила, про які варто пам’ятати. А саме: перед подорожжю тварин має оглянути ветеринар; не можна транспортувати тих, які під час руху відчувають біль, а також самиць під час останнього періоду вагітності; дрібних тварин потрібно перевозити у спеціальних контейнерах із суцільним дном.

Якщо під час переїзду тварина захворіла або загинула, супроводжуюча особа має повідомити про це перевізника для забезпечення ізоляції в окремому відсіку. Також у найближчому місці зупинки (станція, порт, аеропорт) тварин має оглянути ветеринар.

 

Перевезення домашніх улюбленців залізницею та автомобільним транспортом

 

Пасажири, які перевозять своїх вихованців автобусом, зобов’язані надати ветеринарне свідоцтво. Дрібних звірів та птахів у клітках можна перевозити безкоштовно, собак та котів за плату, встановлену перевізником. У самому автобусі дрібних тварин дозволено везти у кошиках, сумках із суцільним дном, собак у намордниках та на повідках. При цьому вони не мають забруднювати салон та речі інших пасажирів.

При перевезенні залізничним транспортом господар так само зобов’язаний мати відповідний ветеринарний документ. У тамбурі вагона допускається не більше одного собаки у наморднику та на повідку. Малих песиків можна перевозити на руках.

Якщо людина подорожує у купе, то незалежно від розміру собаки має викупити всі місця. Пси вищі за 45 см мають бути у намордниках та на повідках, менші за розміром – в ящиках, корзинах, клітках по одному.

У плацкартних вагонах, а також поїздах «Регіональний експрес» та «Інтерсіті» кімнатних тварин, а також малих собак та котів потрібно перевозити у відповідних ящиках, корзинах, клітках або контейнерах. Розміщувати їх треба на місцях для ручної поклажі, на руках у пасажира або під місцями для сидіння. Великі собаки – у крайніх тамбурах першого і останнього вагонів під наглядом.

Дрібних кімнатних тварин, крім собак, та декоративних птахів можна перевозити у всіх типах вагонів у  відповідних ящиках, корзинах та клітках.

 

Правила перевезення домашніх тварин літаком

 

Для перевезення домашніх улюбленців літаком їхні власники мають отримати дозвіл у авіаперевізника під час бронювання квитків. При цьому у всіх тварин має бути чинні свідоцтва про вакцинації, довідки про стан здоров’я та дозволи на ввезення в країну подорожі. Також вихованців треба розмістити у спеціальних контейнерах або клітках.

Тварини повинні бути чистими, охайними та не мати неприємного запаху. Перевізник має право визначати спосіб перевезення і обмежувати кількість тварин на одному рейсі.

У пасажирському салоні можна перевозити:

  • службових собак у супроводі кінолога;
  • у намордниках собак-поводирів;
  • дрібних тварин, вага яких разом зі спеціальними контейнерами для перевезення становить не більше, ніж 8 кг.

Тварин важчих за 8 кг мають транспортувати в багажно-вантажних відсіках. У разі вивезення за кордон, господарі мають врахувати особливості законодавства країн, територію яких будуть перетинати.

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі