Як подолати емоційне навантаження психологам і волонтерам що працюють у зоні конфлікту

3024
коментарі відсутні

Як подолати емоційне навантаження психологам і волонтерам що працюють у зоні конфлікту

Про надання безкоштовної підтримки (супервізії) для психологів-травматерапевтів, волонтерів та соціальних робітників, що працюють з населенням, постраждалим від наслідків війни, говорили на прес-конференції в Антикризовому медіацентрі. Така можливість з’явилася в рамках проекту «Подолаємо наслідки війни разом», який реалізується DRA спільно з ГО «Країна вільних людей» та іншими партнерами за підтримки МЗС Німеччини.

«Психологи та волонтери, які повсякденно стикаються з проблемами інших людей, мають велике психологічне та емоційне навантаження, що може привести до професійного вигоряння. Тому в розвинутих країнах впроваджено систему супервізії, яка допомагає посилити ресурси фахівця і не втратити професійні навички. Наприклад, у Німеччині психологи та волонтери кожні два тижні відвідують командні супервізії і один раз на місяць ходять на індивідуальні заняття. В Україні такої системи немає, хоча вона конче потрібна в країні, де йде війна. Наш проект спрямовано на усунення цієї прогалини», – розповіла Марія Слезачек, керівник проекту «Подолаємо наслідки війни разом» з Німеччини.

Як розповіла координаторка проекту Надія Хоменко, за підтримки урядів Німеччини та Нідерландів по всій Україні на конкурсних засадах було відібрано 20 фахівців, які пройшли спеціальне навчання, щоб надавати безкоштовну супервізію.

Одна з них, психолог Тетяна Асланян, зазначила важливість системи супервізії. «Коли в суспільстві розлита агресія, коли постійно працюєш з травмованими людьми, впоратися з професійним вигоранням допоможе професійна допомога з боку. Слово супервізія в перекладі означає «погляд згори». Тобто спілкування психолога або волонтера зі спеціально навченим людиною дозволяє побачити свої помилки, спільно вирішити складні питання, дізнатися нові методи роботи, щоб залишатися в професії і продовжувати допомагати людям. Я на власному досвіді знаю, як необхідна така професійна підтримка. Дуже добре, що такий проект стартував в Україні», – підкреслила Тетяна Асланян.

Безкоштовні супервізії пропонуються українськими фахівцями, які пройшли сертифіковане навчання, в різних містах України: Слов’янськ, Сєвєродонецьк, Харків, Черкаси та інших регіонах.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика