Як отримати спадщину на тимчасово окупованій території


4858
коментарі відсутні

Як отримати спадщину на тимчасово окупованій території

Процедура оформлення спадщини непроста. Тим більше, якщо сама спадщина знаходиться на тимчасово окупованій території. Для переселенців діє загальний порядок спадкування, проте існують деякі особливості. Пов’язані вони, перш за все, із місцем відкриття спадщини та самої процедури подання документів.

 

Що потрібно знати про спадщину та спадкування

 

Спадкування може відбуватися або за заповітом, або за законом. У другому варіанті процедура проходить відповідно до порядку черговості. У першу чергу право мають діти, батьки, чоловік або дружина. У другу – рідні брати та сестри. У третю – рідні дядько та тітка, а далі йдуть особи, які жили разом зі спадкодавцем не менше, ніж п’ять років. В останній черзі всі інші родичі. За законом, кожна наступна черга спадкоємців отримує право на спадкування, якщо спадкоємців попередньої черги немає.

Місцем відкриття спадщини вважається територія, де знаходиться будинок, квартира та інша нерухомість, а також гроші, цінні папери, автомобіль та інше рухоме майно.

Якщо майно знаходиться на тимчасово окупованій території, подати заяву можна до будь-якого нотаріуса на підконтрольній Україні території.

Звернутися із відповідною заявою спадкоємець має протягом півроку. Якщо родичі цього не зроблять, то вважатиметься, що спадщина не прийнята. Однак, якщо спадкоємець і спадкодавець проживали разом, то таку заяву до нотаріуса подавати не потрібно. До нього слід звернутися після шести місяців для оформлення свідоцтва про право на спадщину. Спільне проживання підтверджується пропискою в паспорті, адресою реєстрації за довідкою внутрішньо переміщеної особи або рішенням суду.

Після 6 місяців з дня подання заяви переселенцю потрібно звернутися до того ж нотаріуса, аби отримати свідоцтво про право на спадщину.

 

Які документи потрібні переселенцю для спадкування

 

Для оформлення спадщини переселенцю до нотаріуса потрібно подавати такі документи:

  • Паспорт або свідоцтво про народження та ідентифікаційний код.
  • Свідоцтво про смерть спадкодавця українського зразка.
  • Копії паспортів, свідоцтва про народження, про шлюб та інші документи, що підтверджують родинні зв’язки.
  • Свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу та інші документи, що підтверджують право власності померлого на майно.

Якщо нотаріус відмовляється відкривати спадкову справу, або видавати свідоцтво про право на спадщину, він зобов’язаний зробити це у письмовій формі, вказавши причини. Також за три дні він має видати відповідну постанову. Таке рішення у подальшому спадкоємець може оскаржити у суді.

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі