Як населені пункти можуть приєднатися до існуючих ОТГ

6039
коментарі відсутні

Як населені пункти можуть приєднатися до існуючих ОТГ

Понад 1000 об’єднаних територіальних громад вже створено в Україні. У майбутньому громади мають покрити 100% територій усіх областей. Нині процес створення ОТГ триває. Крім цього, населені пункти можуть приєднатися до вже існуючих громад. Регулює цей процес Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

На Донеччині першою існуючою ОТГ, до якої приєднався населений пункт, стала Шахівська. Наприкінці минулого року до громади приєдналася Золотоколодязька сільська рада.

 

Порядок приєднання населених пунктів до існуючих об’єднаних територіальних громад

 

Приєднатися до ОТГ, яка визнана спроможною, може суміжна сільська та селищна територіальні громади, що за перспективним планом належать до відповідної об’єднаної територіальної громади.

Ініціаторами об’єднання, як і у випадку зі створенням ОТГ, можуть бути місцеві органи влади. Сільський або селищний голова забезпечує вивчення пропозиції щодо приєднання, а також її громадських обговорень, які проводяться протягом 30 днів з моменту надходження пропозиції.

За рішення щодо приєднання мають проголосувати на найближчій сесії сільської або селищної ради. Врешті ухвалену пропозицію подають до ради існуючої об’єднаної громади, де мають надати згоду до добровільного приєднання чи, навпаки, відмовити.

Якщо сільська, селищна чи міська рада ОТГ надала згоду на приєднання, то надалі готується проєкт, який має пройти схвалення відповідних сільських чи селищних рад й податися для надання висновку до обласної державної адміністрації.

Насамкінець після всіх узгоджень обласна адміністрація звертається до Центральної виборчої комісії для прийняття рішення про призначення додаткових виборів депутатів сільської та селищної ради від територіальної громади, що приєдналася.

 

Що відбувається з сільської чи селищної радою, яка приєдналася до громади?

 

Об’єднана територіальна громада стає правонаступницею всього майна, прав і обов’язків територіальної громади, що приєдналася. Обов’язки старости на відповідній території виконує колишній сільський чи селищний голова на період повноважень ради ОТГ поточного скликання.

Крім цього, бюджет територіальної громади, що приєдналася, виконується окремо до закінчення бюджетного року.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика