Як на півночі Донеччини суди карають за порушення карантину

4659
коментарі відсутні

Як на півночі Донеччини суди карають за порушення карантину

Вранці 19 березня до “Їдальні” у Бахмуті прийшли поліцейські і побачили, що вона працює: у закладі були три відвідувачі. На власницю склали адміністративний протокол за порушення правил карантину, їй загрожував штраф у розмірі до 34 тисяч гривень.

За місяць цю справу розглянули у суді. Підприємниця сказала, що тоді ще не знала про постанову уряду щодо заборони працювати закладам харчування під час карантину. За її словами, відвідувачі сиділи поодаль один від одного. Після цього випадку вона працює виключно на виніс.

Ще жінка поскаржилася, що як приватному підприємцю, їй зараз дуже важко: вона залишила на роботі обмежену кількість працівників, інші перебувають вдома, але їм сплачують мінімальну зарплату, ще одна працівниця у декретній відпустці. Підприємниця сказала, що намагається організувати роботу у такий важкий час і в неї немає жодних пільг щодо сплати податків. Вона просила її не карати суворо.

Через те, що жінка вперше притягалася до адміністративної відповідальності і щиро розкаялася у скоєному, а ще “через малозначність правопорушення”, суддя обмежився усним зауваженням.

 

Торгівля під забороною

 

Це одна із семи справ щодо порушення правил карантину, які Артемівський міськрайонний суд розглянув з початку дій урядових обмежень, і рішення щодо яких оприлюднені у Єдиному реєстрі судових рішень. Суддівський вердикт щодо власниці “Їдальні” – найсуворіший.

Інші шість справ стосувалися продавців на ринку, торговців автомобільними запчастинами та побутових товарів, а також жінки, яка продавала саджанці дерев в Олексієво-Дружківці. Останню справу суд повернув до поліції, заявивши, що вона не підпадає під юрисдикцію суду у Бахмуті, а інші були закриті “у зв`язку із відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення”. Усі обвинувачені казали, що були на своїх робочих місцях, але не торгували.

Схожа ситуація у Добропіллі: у цьому місті суд виніс усне зауваження підприємниці, яка ремонтує шкіряні вироби і під час карантину видала клієнту відремонтовані черевики. Ще дві справи місцеві судді закрили, ще дві постанови повернули до поліції для належного оформлення.

У Краматорську та Дружківці суди ще нікого не покарали за порушення карантину. Краматорський міський суд розглянув сім постанов: один повернули до поліції для належного оформлення, ще один повернули правоохоронцям, щоб ті передали до суду у Дніпропетровській області (бо там сталося порушення). Інші п’ять справ краматорські судді закрили “у зв`язку із відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення”.

Суд у Дружківці розглянув шість справ: дві справи повернули поліції для належного оформлення, а в інших чотирьох нікого карати не став.

 

Покарання у 17 тисяч гривень

 

А ось у Слов’янську місцевий суд притягнув до відповідальності вже двох осіб – обом призначив штрафи у розмірі 17 тисяч гривень. Одна справа стосувалася продавчині магазину “Росія”, яка продала риболовецьке приладдя після запровадження карантину, а друга – водія маршрутки, який перевіз 17 пасажирів замість дозволених десяти. Водій не лише заплатить штраф, його ще й звільнили з роботи – і це сталося того ж дня, коли його схопили на перевезенні пасажирів понад норми. У своє виправдання чоловік сказав, що люди спізнювались (була майже шоста ранку), тож потрапляли до маршрутки попри заборону.

Ще п’ять справ щодо порушень карантину Слов’янський міськрайонний суд закрив “у зв’язку із відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення”.

Двох людей за порушення карантинних обмежень покарав Костянтинівський міськрайонний суд. По 17 тисяч гривень штрафу мають сплатити продавчиня магазину “Сова” та водій автобуса маршруту №21.

Продавчиня продала клієнтці футболку за 80 грн. Вона пояснила, що знала про заборону торгівлі, але була вимушена продовжити працювати в магазині, щоб забезпечити існування родини.

Водій автобусу розповів у суді, що у салоні було десять пасажирів, коли він від’їжджав від зупинки, але раптом зайшов ще один пенсіонер, якого чоловік знав як дуже конфліктну особу. Водій та інші пасажири просили пенсіонера вийти з автобусу, але той відмовився. Тоді водій вирішив проїхати до наступної зупинки, сподіваючись, що це порушення ніхто не помітить, оскільки не хотів порушувати графік руху. Однак на наступній зупинці до салону зайшли з перевіркою працівники поліції.

Суд дозволив водієві розстрочити сплату штрафу на десять місяців – по 1700 грн на місяць.

 

Що каже закон

 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України ухвалив постанову щодо запровадження на території країни карантину задля протидії поширення коронавірусу, а потім вносив до неї зміни.

Карантинні заходи передбачають обмеження перевезення пасажирів, а також заборону на будь-які масові заходи. Окрім того, забороняється робота суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування, розважальних закладів, фітнес-центрів, закладів культури, побутових магазинів і так далі.

17 березня Верховна Рада України ухвалила низку законів щодо покарання за порушення правил карантину. Так, для звичайних громадян порушення передбачають штраф у розмірі 17-34 тис грн, а для чиновників – 34-170 тис грн.

 

Олексій Ладика, “Донеччина. ЗмІнИ”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика