Як місцеві депутати виконують обіцянки


1260
коментарі відсутні

Як місцеві депутати виконують обіцянки

Дізнаватись про діяльність депутатів місцевих рад ми маємо з їхніх щорічних звітів. Як виконується передвиборча програма, як депутат працює в раді, які питання порушує перед владою, до яких інституцій звертається з запитами. Принаймні, так має бути.

Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» зобов’язує обранців звітувати про свою діяльність не рідше одного разу на рік. Робити це необхідно на зустрічах з громадянами, у засобах масової інформації, на офіційному сайті ради. При цьому, ініціатором звітування перед громадянами може бути сам депутат, а також і мешканці округу, що обирали його.

 

Про що мають звітувати місцеві депутати

 

По-перше, депутат під час передвиборчих перегонів роздавав обіцянки. Тепер він має звітувати, що саме зробив для їх реалізації, як виконував доручення виборців. Серед його обов’язків – проводити особисті приймання, допомагати людям на окрузі вирішувати їх проблеми.

По-друге, депутат має доводити свою активність в раді: скільки пленарних засідань він відвідав, як часто засідав у комісії та робочих групах. Він має доводити до виборців, які важливі рішення були ухвалені радою за звітний рік, в яких обговореннях депутат особисто брав участь, виконання яких рішень організовував.

Також, у звіті має бути інформація про витрати міського бюджету, пов’язані з діяльністю депутата: скільки матеріальної допомоги він виділив та що відремонтував з депутатського фонду.

 

Як звітують депутати Донеччини

 

Як і у народних депутатів, у місцевих обранців є можливість звітувати про свою роботу в будь-яких засобах масової інформації та на зібраннях з виборцями. Крім цього, під кінець кожного року депутати здають свої звіти до ради. Рада має публікувати їх на офіційному сайті.

Серед кількох перевірених рад Донеччини, за 2019 рік сумлінно відзвітували депутати рад Добропілля, Маріуполя, Краматорська.

Конкретної форми для звіту депутата міської ради не існує, тому можна побачити досить різні документи. У добропільських депутатів прийнята одна форма у вигляді таблиці. В Маріуполі кожен депутат обирає свою форму. Одні йдуть чітко по пунктах: виконання передвиборчих обіцянок, діяльність депутата, розв’язання проблем містян; інші пишуть есеї: «Неодноразово проводив для дітей незабутню подорож по Парку дикої природи».

Дисципліновано звітують депутати краматорської міської ради, однак не за одним шаблоном. Тільки у депутатів, що мають відношення до НКМЗ, єдина форма звітування, де вони окремо вказують, скільки грошей завод надав на допомогу виборцям.

На сайті Покровської міської ради звітує лише секретар ради Ірина Сущенко – одна з 35 обранців. Її звіт наповнений асфальтуванням доріг, освітленням та лавочками.

Свіжі звіти за 2019 рік оприлюднені лише у чотирьох з 35 депутатів на сайті Слов’янської міської ради. На сайті міської ради Дружківки важко знайти навіть інформацію про депутатів.

 

Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі