Вибори в сільських громадах Донеччини проходять у штатному режимі


861
коментарі відсутні

Вибори в сільських громадах Донеччини проходять у штатному режимі

Для частини сільських ОТГ Донецької області це вже другі місцеві вибори. День голосування розпочався спокійно, до опівдня без порушень та позаштатних  ситуацій, розповідають у територіальних виборчих комісіях.

Шахівська ОТГ – єдина серед сільських громад, місцеві депутати та голова в яких відпрацювали повну каденцію. Перші вибори тут відбулись п’ять років тому. Наразі в Шахівській громаді 3261 виборець. На території ОТГ відкрили 8 виборчих дільниць.

Станом на 11:00 проголосували 27% виборців. На території громади нема таких виборців, які через карантин знаходиться на самоізоляції. Отже заяви на голосування вдома писали тільки ті люди, які не спроможні прийти на ділянку проголосувати.

Голову в Шахівській громаді обиратимуть серед 6 кандидатів. Балотується на посаду сільського голови діючий голова Володимир Кучеріненко, секратар сільської ради Людмила Омельченко, ще три місцевих жителя Віталій Цапко, Андрій Леонов та Валентина Середа. Є у списку Валерій Кучеренко, але ця людина шахівцям не знайома.

 

Вибори в сільських громадах Донеччини проходять у штатному режимі - Фото №1

 

У Криворізькій сільській ОТГ минулі вибори були 10 місяців тому, в грудні 2019 року. То були перші вибори в ОТГ, тепер – чергові. У Криворізькій громаді проживають 3357 виборців. Усі шість дільниць відкрились своєчасно. Станом на 11:00 тут проголосували 22% виборців. Процес голосування відбувається в звичайному режимі, без скарг та порушень, розповіла голова ТВК Галина Броваренко.

Голосувати вдома виявили бажання 196 виборців. Серед них як неспроможні прийти проголосувати на дільницю, так і ті, хто захворів перед виборами і має бути вдома.

На посаду сільського голови претендують троє – діючий голова Криворізької ОТГ Анна Павлова, пенсіонерка Ріта Удовік, яка до об’єднання очолювала Криворізьку сільську раду та пенсіонерка Пітик Неонілла.

У Званівській сільській громаді – 2073 виборця. Всі три виборчі ділянки відкрились своєчасно і станом на опівдень працюють у штатному режимі.  Станом на 11:00 тут проголосували 19,7% виборців. Голосувати на дому виявили бажання 124 людини, як неспроможні, так і ті хто захворів. Усі випадки підтверджені довідкою від лікаря.

На посаду Званівського сільського голови претендують дві людини. Це діючий голова Олександр Білицький та Софія Максименко, яка в сусідній Соледарській ОТГ працювала у відділі земельних відносин.

У Андріївській сільській ОТГ лише 1656 виборців. Це найменше серед сільських громад, створених за попередні роки. Зранку відкрились дві дільниці – у селах Андріївка та Сергіївка. Станом на 11:00 проголосували 17% виборців. Голосувати з дому тут виявили бажання 114 виборців – за станом здоров’я або неспроможні прийти на ділянку.

На голову Андріївської сільської громади претендують троє. Це діючий секретар сільської ради Олена Нікітіна, а також  Дмитро Павлюченко та Павло Кутейко. Діючий голова Андріївської ОТГ Микола Діхтенко не балотується на цих виборах.

 

Вибори в сільських громадах Донеччини проходять у штатному режимі - Фото №2

 

Різні бюлетені за різних депутатів

 

Жителі сільських громад також голосуватимуть за депутатів сільської ради. Їх тепер буде 22, хоча раніше було 14. У зв’язку з тим, що громади малі, депутатів обиратимуть за мажоритарним принципом.

Окрім того, обиратимуть депутатів районних рад. За новим адміністративно-територіальним устроєм Шахівська та Криворізька ОТГ тепер входять до складу Покровського району. Званівська ОТГ – до Бахмутського, Андріївська ОТГ – до Краматорського району. Депутатів районної ради обирають за новою системою, голосуючи за партію та за кандидата від партії.

 

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі