Вибори в Донецькій області проходять з чисельними порушеннями


751
коментарі відсутні

Вибори в Донецькій області проходять з чисельними порушеннями

Підкуп виборців, перешкоджання волевиявленню, підробка бюлетенів – далеко не повний перелік порушень, про які повідомлено правоохоронні органи.

Детальніше про забезпечення правопорядку в день голосування розповів помічник начальника ГУНП Донецької області Олег Ягольник на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

«Станом на 16:00 у Єдиному обліку зареєстровано 222 події, пов’язані з порушенням виборчого законодавства. З них 80 фактів внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Складено 7 адміністративних протоколи», – повідомив Олег Ягольник.

Серед найбільш резонансних порушень він відокремив такі:

  • Перешкоджання вільному здійсненню громадянами виборчого права з боку членів дільничних комісій – 7 фактів.
  • Підкуп виборців – 3 факти. Два з них зафіксовані у Краматорську, поліцейські викрили підозрювану, яка займалася підкупом виборців за винагороду у 1000 гривень. Ще один аналогічний факт задокументовано у Лимані. Якщо факти підтвердяться, порушникам загрожує покарання за статтею 160, частина 2 Кримінального кодексу України.
  • Погроза вбивством члену виборчкому – 1 факт, був зафіксований у Краматорську. За словами Олега Ягольника, пізніше з’ясувалося, що погроза не була пов’язана з виборчим процесом. Але інформація ще перевіряється.

Також зафіксовані факти

  • надання бюлетеню виборцю більше одного разу,
  • пошкодження бюлетеня,
  • приховування печатки,
  • підробка бюлетенів,
  • ухилення члена дільничної виборчої комісії від виконання обов’язків без поважних причин.

Всього в день голосування порядок в Донецькій області забезпечують 5348 правоохоронців, з них безпосередньо на дільницях несуть службу 3379 працівників.

Починаючи з вересня, задля забезпечення законного проведення місцевих виборів, в області був розгорнутий Ситуаційний центр та створено Координаційну групу з представників Нацполіції, ДСНС, Міграційної служби, військовослужбовців, Нацгвардії та прикордонників.

 

Світлана Денисенко, “Донеччина. ЗмІнИ”


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі