Виборці Донеччини більше довіряють регіональним партіям


424
коментарі відсутні

Виборці Донеччини більше довіряють регіональним партіям

Аналітичне бюро «Система» провело соціологічне дослідження «Електоральні уподобання жителів Донецької області». Публічна презентація результатів опитування відбулася в Антикризовому медіа-центрі.

З’ясувалося, що виборці Донеччини надають перевагу регіональним партіям, які діють на території певного району або навіть міста.

«Помітне зростання рейтингів регіональних партій пов’язане з процесом децентралізації та передачею повноважень і фінансів на місця. Зростають бюджети громад, люди розуміють, що їхній добробут залежить саме від місцевої влади. І ця влада формує регіональну політику – у передвиборчих програмах говорить про близькі і зрозумілі для виборців речи», – сказав Андрій Шуліка, доктор політичних наук, партнер аналітичного бюро «Система».

Прикладом таких суто регіональних політичних проєктів є партія «Наш Краматорськ» у Краматорську, «Блок Вадима Бойченка» в Маріуполі, партія «Порядок» у Бахмуті, Покровську, Мирнограді, Лимані та Кураховому. Всі ці партії розповсюджують свою діяльність на окремих територіях Донецької області. На загальноукраїнському рівні вони взагалі не представлені.

 

Виборці Донеччини більше довіряють регіональним партіям - Фото №1

 

В той же час лідерами цих партій є впливові в цій місцевості особи, які раніше мали відношення до загальнонаціональних партій.

«Нові регіональні партії зазвичай формуються навколо діючих мерів, які знов обираються. Вони користуються тим, що люди їх знають і довіряють їм. Це непогана тенденція, якщо місцеві партійні лідери через розвиток своїх громад розвиватимуть Україну в цілому», – зазначив Енріке Менендес, голова аналітичного центру «Донбаський інститут регіональної політики».

Щодо загальноукраїнських партій – опитування показало, що найбільшу підтримку виборців Донеччини має «Опозиційна платформа «За життя», хоча на цих виборах рейтинг партії нижчий за попередні перегони. В той же час, тенденцію до зростання демонструє провладна партія «Слуга народу» завдяки активній кампанії на місцях і в Україні в цілому.

 

Виборці Донеччини більше довіряють регіональним партіям - Фото №2

 

Опитування проводилося з 8 по 12 жовтня у 36 громадах Донецької області, за винятком тимчасово окупованих територій та ОТГ, в яких вибори 25 жовтня не відбудуться. Метод дослідження – особисте структуроване інтерв’ю. Вибірка – 2036 респондентів. Похибка не перевищує 2,7%.

 

Світлана Денисенко

 

Виборці Донеччини більше довіряють регіональним партіям - Фото №3

 

Виборці Донеччини більше довіряють регіональним партіям - Фото №4


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі