Вулкан в пробірці і вогонь на долонях


2032
коментарі відсутні

Вулкан в пробірці і вогонь на долонях

«Весела наука» викладає серйозні шкільні предмети захоплююче і видовищно – учні Краматорська і селища Черкаського стали учасниками пізнавального шоу. Таємниці природи для них відкривали Оксана та Костянтин, тренери «Дитячої наукової лабораторії» із Запоріжжя. Урок пройшов в краматорському креативному просторі «FreeUA» за підтримки Програми Розвитку ООН.

Чи можна зробити гейзер, торнадо або вулкан прямо на робочому столі? Виявляється, можна. Причому школярі під час пізнавального уроку самі стали учасниками процесу. Вони змішували різні речовини, додавали в колби хімічні реактиви та з захопленням дивилися на результати – клуби диму, пишну піну, яскраві іскри вогню, що не обпалювали їм руки. Потім вони здійснили навколосвітню подорож. Під час цього квесту школярам довелося застосувати знання географії, щоб отримати ключ-підказку, який допоміг рухатися далі.

Після цього для дослідів використовували звичайні харчові продукти. Молоко, соус, оцет, сода, масло, яйця, овочі і фрукти стали хімічними реактивами, за допомогою яких вони зробили веселку, вежу щільності, фруктову батарейку та багато інших незвичайних речей. На завершення програми всі разом приготували кріо-морозиво з натуральних інгредієнтів. Незвичайні ласощі вийшли дуже смачними.

«Ми робимо разом з дітьми яскраві хімічні і фізичні досліди, тобто одночасно навчаємо і розважаємо. Всілякі наукові чудеса допомагають моделювати і краще розуміти природні явища. Ще ми подорожуємо по світу і вивчаємо особливості материків, які потім відтворюємо в своїх дослідах», – розповіла організатор «Дитячої наукової лабораторії» Оксана Русанова.

Оксана Русанова – переселенка з Донецька, там працювала доцентом на кафедрі загальної фізики і дидактики фізики. У 2016 році вона отримала грант ПРООН на відкриття власної справи і заснувала в Запоріжжі науково-освітній проект «Весела наука».

Захоплюючий урок в креативному просторі «FreeUA» був присвячений Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку. «Ця ідея виникла тому, що дітям на звичайних уроках буває нудно, їм не цікаво на слух сприймати розповіді вчителів про явища природи. Тому ми вирішили спробувати нову інтерактивну методику вивчення хімії, фізики, географії та навіть історії. Для цього до нас приїхали чудові друзі із Запоріжжя, які знають, як викладати природничі науки в новому форматі. Ми спеціально запросили школярів із селища Черкаське Слов’янського району, щоб діти та їхні вчителі побачили, як можна зробити уроки цікавими і стати учасником процесу. Це ще один крок до здобуття якісної освіти та вміння мислити креативно», – зазначила Олена Кучерук, керівник «FreeUA».

Вулкан в пробірці і вогонь на долонях - Фото №1Вулкан в пробірці і вогонь на долонях - Фото №2

Вулкан в пробірці і вогонь на долонях - Фото №3

Вулкан в пробірці і вогонь на долонях - Фото №4


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі