Всіляка підтримка громад – головне завдання Донецького регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування

3231
коментарі відсутні

Всіляка підтримка громад – головне завдання Донецького регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування

Створений півроку тому у Краматорську, Донецький регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування став осередком навчання керівників громад на шляху розуміння та втілення реформи децентралізації, яка проводиться в Україні. Про проведену за цей період роботу та подальші плани на прес-конференції розповів директор Центру Артем Вівдич. Свою оцінку діяльності установи надали представники місцевих органів влади Донецької області.

Донецький регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування працює за підтримки програми «U-LEAD з Європою», спрямованої на підтримку реформ децентралізації, вдосконалення функціонування місцевого самоврядування, підвищення якості надання адміністративних послуг населенню за допомогою створення ЦНАП. Бюджет програми «U-LEAD з Європою», розрахованої до 2020 року, становить 102 мільйони євро.

Донецький регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування знаходиться в Краматорську за адресою вул. Дружби, 6. Як розповів Артем Вівдич, робота Центру спрямована на рішення семи основних завдань, розроблених урядом України відповідно до запитів місцевого самоврядування:

  • створення передумов для якісного виконання місцевим самоврядуванням своїх завдань щодо забезпечення якісного рівня життя громад,
  • ефективний фінансовий менеджмент,
  • підтримка обласних установ облдержадміністрації, обласних органів державної влади відносно їх діяльності та реформування,
  • використання в роботі органів влади реальних даних щодо наявного соціально-економічного стану громади,
  • підвищення спроможності відповідних установ в сфері залучення проектів розвитку,
  • поліпшення діалогу з громадянами про зміст реформи децентралізації,
  • створення вертикальних і горизонтальних механізмів координації для впровадження реформи децентралізації.

У відповідності з поставленими завданнями Донецький регіональний центр розвитку місцевого самоврядування за період свого функціонування провів цілий ряд заходів. Детальніше про них розповів директор Центру Артем Вівдіч.

«Нашим Центром було організовано три навчальних тури для представників органів місцевого самоврядування. Групи виїжджали в Полтавську область для навчання в сфері міжмуніципального співробітництва. У Тернопільській області вивчали особливості створення та функціонування сільських і селищних об’єднаних територіальних громад. У Чернівецькій області представники ОТГ отримали знання з підготовки та виконання інвестиційних проектів», – зазначив Артем Вівдіч.

Начальник загального сектору Іллінівскої ОТГ Ганна Комелькова, яка побувала у Чернівецькій області, була зацікавлена ​​тим, як Волоківська об’єднана громада підвищує рівень прибутковості бюджету. Перед усім вона подякувала керівнику Центру за цікаву та пізнавальну поїздку.

«Ми побачили високий рівень життя у Волоківці та задалися питанням, звідкіля вони одержують гроші. Як з’ясувалося, керівництво громади спрямовує свої зусилля, перш за все, на залучення внутрішніх інвестицій. Для цього проводиться робота щодо детінізації зарплат і одночасно впроваджуються заходи з розвитку місцевого підприємництва. Завдяки цьому доходи бюджету зросли, що дозволило відремонтувати дитсадок, а за рахунок субвенції Мінрегіону на розвиток інфраструктури ОТГ був добудований новий корпус», – розповіла Ганна Комелькова.

У Вашківецькой міської ОТГ Вижницького району учасників тренінгу вразила організація культурного простору і розвиток туризму. Тут щороку проводиться унікальний етно-фестиваль «Маланка-фест», який приваблює туристів з інших місць України та з-за кордону.

Крім цього, за інформацією Артема Вівдіча, Центром було проведено три тренінги по роботі з Державним фондом регіонального розвитку (ДФРР) з метою залучення коштів не лише місцевих, а й державних бюджетів. Також представники громад вивчали програмно-цільовий метод складання та витрачання місцевих бюджетів.

Декілька таких семінарів відвідала секретар Іллінівської ОТГ Валентина Троян. «Ми співпрацюємо з Донецьким регіональним Центром розвитку місцевого самоврядування з самого початку його створення і кожного разу отримуємо необхідну практичну допомогу. Тому і надалі будемо звертатися за порадами і консультаціями», – сказала Валентина Троян.

Варто зазначити, що об’єднані територіальні громади Донецької області стали прикладом у створенні безпечного середовища. «До нас приїжджали глави ОТГ з восьми областей України та представники територіальних підрозділів Державної служби з питань надзвичайних ситуацій, щоб вивчити досвід роботи Центрів безпеки громадян, які вже працюють в трьох створених громадах, і ще в трьох готується відкриття таких Центрів», – повідомив Артем Вівдич.

Донецький регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування буде і надалі підтримувати громади в їх прагненні до децентралізації, організовуючи навчальні виїзні заходи, семінари та тренінги відповідно до їх запитів. Для обміну міжнародним досвідом плануються тури в країни Євросоюзу. Також буде організовано конкурс міні-грантів, спрямованих на розвиток громад.

Голова Черкаської ОТГ Сергій Падалка підкреслив, що директор Центру Артем Вівдич завжди спрямовує свою роботу з урахуванням потреб громад. «Разом набагато легше вирішувати будь-які проблемні питання. Впевнений, що наша громада і надалі буде отримувати дієву допомогу та консультації», – висловив він свою думку.

Світлана Денисенко

 

Всіляка підтримка громад – головне завдання Донецького регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування - Фото №1

Всіляка підтримка громад – головне завдання Донецького регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика