Всі вакцини в Краматорську є, але питання залишаються

4109
коментарі відсутні

Всі вакцини в Краматорську є, але питання залишаються

Робити чи не робити щеплення дитини, як надолужити графік вакцинації, які вакцини якісні і навіщо дорослим потрібні щеплення – всі ці питання обговорювалися на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

З огляду на інтерес до даної теми і масу домислів, громадська організація «Матусі Краматорська» ініціювала зустріч з лікарями. Ініціативу підтримали депутат Краматорської міської ради Лілія Кісліцина, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 Олександр Власенко і заступник головного лікаря Центру № 2 з охорони дитинства Олена Чибісова.

«На даний момент ми забезпечені всіма необхідними вакцинами, – повідомив Олександр Власенко. – Оскільки раніше були перебої з поставками, у нас 30-40 відсотків дітей відстають від календаря щеплень. Щоб надолужити згаяне, необхідно разом з дільничним лікарем скласти графік з урахуванням індивідуальних особливостей дитини, його віку та інтервалу між щепленнями. При бажанні батьків на це буде потрібно не більше року ».

Побоювання батьків щодо якості вакцин лікар назвав безпідставними. За його словами, безкоштовні препарати – не означає погані. Всі вакцини сертифіковані і поставляються офіційно через державні структури із забезпеченням холодового ланцюга на всіх етапах транспортування і зберігання. При цьому батьки мають повне право оглянути флакон або ампулу, щоб упевнитися в якості та «свіжості».

Що стосується реакції на щеплення, то це нормальне явище, яке говорить про наявність діючого компонента в вакцині. «У листопаді ми отримали вакцину АКДС від коклюшу, правця та дифтерії. За цей час в нашому Центрі нею було щеплено 3260 дітей і тільки у 23 відсотків спостерігалися ті чи інші реакції на введення препарату, – розповів Олександр Власенко. – Кожен такий випадок розслідувався і жоден з них не був визнаний пов’язаним з щепленням. Найчастіше дитина підхоплює інфекцію на тлі активної роботи імунної системи після вакцинації, і треба бути до цього готовими – знизити активність в день щеплення, уникати місць скупчення людей, а на випадок підвищення температури мати під рукою жарознижуючі».

Затверджений Міністерством охорони календар щеплень – це не просто графік, а науково розроблена послідовність захисту від інфекцій. «Наприклад, щеплення БЦЖ від туберкульозу треба робити в перші дні життя дитини, прямо в пологовому будинку, так як там мінімальний ризик зустріти інфекцію, – пояснила Олена Чибісова. – Всі інші щеплення важливо зробити до року, при цьому деякі вакцини вводяться з певною періодичністю, так як кожна має свій термін захисту від захворювань».

Якщо дитяча вакцинація у нас все-таки знаходиться під контролем і проводиться, то доросле населення цей процес ігнорує. Мало хто знає, що від дифтерії і правця людям старше 16-ти треба робити щеплення кожні десять років. Сироватки для лікування у нас в країні немає, тому смертність від цих захворювань досягає 80-100 відсотків. Медпрацівники розносять запрошення по домівках, і безкоштовна вакцина є, але люди просто не з’являються в поліклініку. Тому рівень вакцинації дорослих в Краматорську досить низький – не більше 40 відсотків.

Присутні на прес-конференції матусі задавали багато питань лікарям, і на всі отримали вичерпні відповіді. Так що будемо сподіватися, що багато міфів про вакцинацію було розвінчано.

Всі вакцини в Краматорську є, але питання залишаються - Фото №1

Всі вакцини в Краматорську є, але питання залишаються - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика