Внутрішні переселенці втрачають право на пенсійні виплати

3726
коментарі відсутні

Внутрішні переселенці втрачають право на пенсійні виплати

Як повідомили координатор “Донбас-SOS” Ольга Гвоздєва й народний депутат Олексій Рябчин пенсійний фонд припинив виплачувати пенсію звільненому з полону угруповання “ДНР” вченому-релігієзнавцю Ігорю Козловському.

За їх словами, підставою для припинення виплати пенсій переселенцу Ігорю Козловському стало те, що він виїжджав за кордон. Вчений дійсно їздив у різні країни, де спілкувався з журналістами й політиками як свідок військового конфлікту на Донбасі.

Раніше Козловський розповів пресі, що зараз багато подорожує та зустрічається з різними людьми. Він повідомив, що в Чехії зустрічався з президентом Мілошем Земаном, був у Лондоні, Брюсселі виступав у Європарламенті.

За даними Рябчина, зараз Козловський проходить процедуру поновлення виплат, «однак це не виключає того, що після наступної поїздки за кордон ситуація не повториться».

Гвоздєва зазначила, що на даний момент близько 600 тисяч переселенців не отримують пенсію – їм припинили виплати. Серед них є такі, які не виїжджали за межі країни й не перетинали лінію розмежування, проте все одно постраждали від неправомірного припинення виплат.

Причиною призупинення виплат може бути відсутність переселенця в будинку під час проведення перевірки органом соціального захисту населення його фактичного проживання або скасування довідки ВПЛ через отримання інформації від державних органів про його виїзді за кордон, на тимчасово непідконтрольну територію України на термін понад 60 днів.

Загалом, хвиля невиплат пенсій для внутрішніх переселенців розпочалася ще у травні: гроші просто не прийшли, а в державних структурах лише розводять руками й просять почекати.

«Ми отримали просто шквал дзвінків у суботу, 5 травня, на гарячу лінію “Донбас СОС”. Люди масово скаржилися, що їм не прийшла пенсія. Пенсіонери стали дзвонити в Пенсійний Фонд, де їм розповідали різні причини припинення: комусь казали, що переселенці видалені з бази, комусь сказали почекати місяць і гроші прийдуть, комусь- чекати особливого розпорядження й так далі. Загалом почалася повна плутанина», – розповіла «ОстроВу» координатор “Донбас” СОС Ольга Гвоздєва.

«Пенсія за травень не прийшла, хоча чекала її 4 травня. Подзвонила до Пенсійного фонду, там толком нічого не пояснили. Їм прийшло розпорядження “зверху” призупинити виплати. В гаманці 50 гривень і напівпорожній холодильник. Так і передайте чиновникам у Києві. Дуже хочеться, щоб вони на собі відчули всі свої експерименти з верифікації. Немає більше сил все це терпіти», – розповіла «ОстроВу» переселенка з Донецька Ірина Степанівна.

На жаль, ця проблема не нова: за весь час війни на Донбасі уряд вже кілька разів змінювало процедуру виплат соціальних допомог (включаючи пенсії), і кожен раз лише займалося її жорсткістю, позбавляючи багатьох переселенців джерела на існування.

У Пенсійному фонді повідомили, що «у зв’язку з технологічними змінами механізму проведення верифікації отримувачів пенсійних виплат, змінилися строки виготовлення виплатних документів на першу декаду травня для пенсіонерів із числа внутрішньо переміщених осіб. При цьому всі пенсії, на виплату яких особи мають право, будуть виплачені в травні в повному обсязі».

Окрім того у травні Кабмін прийняв постанову №335 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. №365» і згідно з прийнятими змінами, пенсійні виплати будуть відновлюватися за заявою пенсіонера виключно з місяця звернення, а не з моменту припинення такої виплати.

«Таким чином виплати за останні 4 роки будуть заморожені на невизначений строк (нагадаємо, пенсійні виплати на НКПУТ були припинені в червні-липні 2014 року). Варто зазначити, що згідно звіту УВКПЛ ООН, орієнтовно 200 тисяч пенсіонерів з НКПУТ ніколи не виїжджали на контрольовану Урядом України територію для відновлення пенсійних виплат», – пояснив старший стратегічний юрист БФ «Право на захист» Олег Тарасенко.

Усе це схоже на чергову спробу заощадити кошти Державного бюджета за рахунок переселенців.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика