Виставка про борців за незалежність України

3153
коментарі відсутні

Виставка про борців за незалежність України

В Музеї АТО в Дніпрі презентували виставку «В’язні сумління». Вона присвячена борцям за незалежність України – членам Української Гельсінської Спілки.  Експозиція – мандруюча. Переглянути її можна до кінця квітня. Експозицію розмістили в залі пам’яті – поруч з портретами загиблих Героїв сучасності – воїнів АТО.

«Символічно, що виставку розмістили саме в цій залі. Тут поєднали два покоління Героїв України – тих, хто боровся у роки комуністичного режиму, й тих, хто став на захист держави у наші дні, – зазначив голова Дніпровського товариства політичних в’язнів і репресованих Іван Дремлюга. – Вони відстоювали справедливість – розвиток національної мови та культури. Вони розуміли, що будуть закатовані, але свідомо йшли на це. Вони віддали свої життя за незалежність. Адже якщо нація не буде розвиватися, не буде і держави»

На виставці – 19 стендів: фотографії, документи борців, історії понад 60 дисидентів.

«Фото героїв виставки розташовані у тому порядку, як вони вступали до організації. Спочатку – ті, хто заснував групу, хто першим увійшов до неї, а далі – перехід групи у спілку. Це сталося 8 серпня 1988 року», – розповіла завідувач музею шістдесятництва-філії Музею історії міста Києва Олена Лодзинська.

 

Виставка про борців за незалежність України - Фото №1

 

Експозицію створили за підтримки Інституту національної пам’яті та музею шістдесятництва. Виставка – мандруюча. Раніше вона побувала у Чернігові та Полтаві.

«Не можна уявити боротьбу за незалежність України без Дніпропетровщини. Тут був активний центр, хоча й сильно контрольований комуністами. На цій виставці ми представили також портрети найактивніших борців за незалежність-уродженців нашого окраю. Вони – приклад мужності й незламності для Героїв наших днів», – сказав радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Фанигін.

На презентацію виставки завітали й рідні дисидентів, а також безпосередня учасниця тих подій, ветеран Марія Засіменко.

«Я народилася в такий час, що кликав на боротьбу всіх нас. На Східній Україні голодували. У 10 років я була учасницею повстанського руху. У 16-ть мене засудили за націоналізм – через вірші Тараса Шевченка. Все життя, разом із друзями відстоювала незалежність. Знала і знаю, що я українка», – розповіла дисидентка, ветеран Марія Засіменко.

Переглянути виставку в Дніпрі можна до кінця квітня. Вхід – вільний.

 

Виставка про борців за незалежність України - Фото №2

 

Виставка про борців за незалежність України - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика