Вінничани та сумчани завітали до Дніпра


4117
коментарі відсутні

Вінничани та сумчани завітали до Дніпра

«Інфраструктурний розвиток ОТГ» – тема дводенного навчального візиту, що організований Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», для представників ОТГ Сумської та Вінницької областей.

Метою навчального візиту є ознайомлення учасників з кращими практиками інфраструктурного розвитку ОТГ Дніпропетровської області, обговорення умов забезпечення інфраструктурного розвитку в контексті реалізації секторальних стратегій, обмін досвідом щодо налагодження ефективної роботи із залучення інвестицій на розвиток інфраструктури.

«Наша делегація вперше дісталася Дніпропетровщини, тому цікаво побачити передусім розвиток сільських громад і тих сіл, які до них приєдналися. Так як сама делегація складається переважно з сільських та селищних громад, це в основному заступники та працівники комунальних підприємств. Нас дуже цікавить інфраструктура, особливо соціальна. Тому що ми знаємо, що на Дніпропетровщині всі гілки влади дуже активно працювали в напрямі розвитку саме соціальної інфраструктури, цікаво подивитися на школи, садочки, можливо ЦНАП. Цікаво запитати, якими шляхами громади досягали таких успіхів, тому що ми знаємо багато успішних практик Дніпропетровської області. Плюс і ми можемо передати досвід» – Віталій Швець, радник з питань муніципальних послуг Вінницького ЦРМС.

 

Вінничани та сумчани завітали до Дніпра - Фото №1

 

Під час навчального візиту заплановано презентувати учасникам кращі практики інфраструктурного розвитку Святовасилівської, Солонянської, Слобожанської, Сурсько-Литовської та Новоолександрівської об’єднаних територіальних громад. Модерує навчальний візит Ольга Кірєєва, радниця з питань децентралізації Дніпропетровського ЦРМС.

«Мені важливо розширити свої знання з проектів, досвіду реалізації їх у громадах Дніпропетровщини. Цікаво почути процес створення тих чи інших об’єктів, як залучалися кошти» – Ірина Походзей, спеціаліст з інвестиційної політики Барської ОТГ Вінницької області.

 

Вінничани та сумчани завітали до Дніпра - Фото №2

 

Так, перший день розпочався з теми «Інструменти якісного інфраструктурного розвитку ОТГ в умовах децентралізації» на базі Дніпропетровського ЦРМС, вступну презентацію підготував Ігор Мамонов, радник з питань регіонального розвитку Дніпропетровського ЦРМС. Планом першого дня навчального візиту було передбачено подорож до Святовасилівської та Солонянської ОТГ, там було відібрано найцікавіші інфраструктурні локації.

У Святовасилівській громаді гості ознайомилися з Центром безпеки, школою, дитячим садком, стадіоном, кабінетом поліцейського офіцера громади. У Солонянській ОТГ – Солонянська опорна школа №1, Інклюзивно-ресурсний центр, свіжий ЦНАП, ЦПМСД.

Учасники дізналися про можливості використання інфраструктурної субвенції на створення ЦНАП, створення належного ЦНАП разом із Програмою «U-LEAD з Європою». У с. Широке Солонянської ОТГ на учасників чекала презентація «Створення та функціонування поліцейської станції в межах проекту «Поліцейський офіцер громади».

 

Вінничани та сумчани завітали до Дніпра - Фото №3


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі