Відтепер спілкування з Україною для ЛДНР – розкіш


7660
коментарі відсутні

Відтепер спілкування з Україною для ЛДНР – розкіш

Відсьогодні, 9 січня, для мешканців невизнаних «народних» республік Донбасу компанія Vodafone розпочинає переведення їх на єдиний тариф «Смартфон Стандартний», який передбачає щоденну абонентну плату в розмірі 3 гривень за послуги зв’язку.

Натомість клієнт отримує безлімітні дзвінки всередині мережі, 50 Мб щоденного інтернет-трафіку, дзвінки на інші мережі по Україні – 1,5 грн за хвилину, відсилання SMS-MMS на всі мобільні мережі України – 1 грн. Таким чином, мінімальна сума, яку мешканці непідконтрольної Україні території Донбасу повинні будуть витрачати на зв’язок, дорівнює 90 грн, або приблизно 185 російським рублям за курсом НБУ.

За версією мобільного оператора це пояснюється тим, що компанія «не має можливості обслуговувати та ремонтувати обладнання, яке перебуває на неконтрольованих Україною територіях Донецької і Луганської областей і виходить з ладу. Мережа працює вкрай нестабільно. У зв’язку з цим ми не можемо гарантувати повноцінну роботу мережі і надання послуг у повному обсязі».

Дійсно, зв’язок від Vodafone у самопроголошених «народних» республіках м’яко кажучи лишає бажати кращого, коли буває неможливо додзвонитися в одному місті з одного району в інший. Щоправда як у такому разі може допомогти підвищення тарифу – незрозуміло.

Наразі у компанії Vodafone у самопроголошеній ДНР існують два конкуренти: оператор стаціонарного зв’язку «Комтел» – «створений» на базі «націоналізованих» регіональних філій «Укртелекому» та оператор мобільного зв’язку «Фенікс», так само «створений» на базі націоналізованого оператора «Київстар».

Послуги «Комтела» є більш дорожчими – 300 російських рублів у місяць, або приблизно 145 грн, абонент отримує телефонний зв’язок у межах «республіки», інтернет, а також можливість здійснення міжнародних дзвінків. Щоправда, останнє не розповсюджується на Україну – дзвонити в Україну зі стаціонарного телефону з ОРДЛО – неможливо.

Більш популярним є мобільний оператор самопроголошеної ДНР «Фенікс», послугами котрого якщо вірити даним «прес-служби міністерства економіки ДНР» користувалися 624818 осіб, причому тільки за 2017-й були реалізовані 336 тис. стартових пакетів.

Подібної популярності сприяють проблеми з якістю зв’язку від оператора Vodafone та дешевизна послуг зв’язку від «Феніксу».

Дійсно, на базі обладнання «Київстару» оператору «Фенікс» вдалося створити досить якісне покриття на території самопроголошеної «ДНР», тому не дивно, що при здійсненні дзвінків всередині «республіки» багато мешканців непідконтрольного Донбасу полюбляють використовувати саме «Фенікс».

Іншим безперечним плюсом є його дешевизна: вартість стартового пакету, який зазвичай продається у відділеннях пошти, становить 200 російських рублів (99 грн), щомісячний абонентський платіж становить 50 руб. або 24 грн.

До складу абонентської плати входять безлімітні дзвінки в мережі «Фенікса» і собільного оператора самопроголошеної ЛНР – «Лугакома», абонентську плату в 50 руб. щомісяця, 300 SMS-MMS, дзвінки на міські номери на “території ЛДНР” – 1,50 руб. за хвилину (0,7 грн). У цей же час дзвінки в Російську Федерацію абонентам «Фенікса» обійдуться втричі дорожче – 5 російських рублів (2,4 грн) за хвилину.

Але головним мінусом чи то донецького «Фенікса» чи то або луганського «Лугакома» так само як і «Комтела», є повна технічна неможливість здійснювати дзвінки в Україну будь-кому, чи то рідним, близьким, друзям або знайомим. То ж не дивно, що багато хто мав при собі картку Vodafone, оскільки інші українські оператори «Київстар» та lifecell припинили свою працю ще раніше.

Таким чином серед мобільних операторів Vodafone мав беззаперечну монополію на здійснення дзвінків в Україну. То ж подальше зростання ціни є доволі логічним шляхом, враховуючи монопольне становище компанії на ринку.

Подібне рішення викликало незадоволення громадян, безліч звернень в компанію Vodafone, купу гнівних коментарів і навіть реєстрацію електронної петиції до президента Петра Порошенка з приводу законності діяльності компанії, яку підтримали сотні осіб, проте свого рішення компанія не змінила.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі