Від АТО до миротворців чи війни: чого чекати після остаточного прийняття закону про реінтеграцію Донбасу

5612
коментарі відсутні

Від АТО до миротворців чи війни: чого чекати після остаточного прийняття закону про реінтеграцію Донбасу

20 лютого президент України Петро Порошенко підписав прийнятий парламентом у січні остаточний варіант закону про реінтеграцію Донбасу.

Документ проголошує тимчасово непідконтрольні Україні райони Донецької та Луганської областей окупованими РФ й перекладає на неї турботу про мешканців «народних республік» до закінчення окупації. Також у законі проголошується той факт, що віднині головуюча роль у проведенні силових дій на Донбасі переходить від СБУ до Міністерства оборони України, тобто від спецслужб до військових.

Закон одразу зазнав серйозної критики, здебільшого з боку РФ, що природно, адже проголосив її окупантом і організатором «народних республік».

З боку Росії критика сконцентрувалася навколо того, що цей закон нібито «поховає» Мінські домовленості, до того ж, вони у тексті прийнятого закону взагалі жодного разу не згадувалися. Втім, за 3 роки, що минули після Мінських домовленостей, остаточно стало ясно, що вони не виконуються, а отже й так є по суті «мертвими».

Також з боку Росії робилися і продовжують робитися гучні заяви, що український закон призведе до ескалації військових дій на Донбасі.

«Запевнення Порошенка про намір “політико-дипломатичного повернення” Донбасу ні що інше, як чергова брехня і спроба ввести в оману світову громадськість. Закон про псевдореінтеграцию Донбасу повністю перекреслює підписані Україною мінські домовленості та ставить під загрозу не тільки законні права й інтереси, але й життя народу Донбасу», – заявив член комітету Держдуми з міжнародних справ Сергій Железняк.

На думку парламентарія, український лідер, розуміючи хиткість і двозначність свого положення, вирішив прикритися цим законом від відповідальності за вчинені та задумані злочини.

«Нинішнє керівництво України таким чином намагається розв’язати собі руки для терору в Донбасі, де у будь-який момент може поновитися активна фаза військового конфлікту», – вважає депутат.

Також, на його думку, закріплення за Росією словосполучення “країна-агресор” порушує міжнародне право.

«Офіційне закріплення за Росією словосполучення “країна-агресор” є грубим порушенням міжнародного права з боку України і провокацією проти нашої країни, яка демонструє глибину політичної деградації і параної української влади», – зазначив політик.

Дивна реакція на той факт що РФ окупувала Крим чи не так?

Постпред Росії в ОБСЄ Олександр Лукашевич заявив, що український президент Петро Порошенко після того, як підписав закон про реінтеграцію Донбасу, нібито підтвердив, що хоче вирішити конфлікт на Донбасі силовими методами. Як передає replyua.net таку думку він опублікував на сторінці в Twitte. При цьому політик упевнений, що цей крок став логічним продовженням політики Києва для ескалації напруженості на Донбасі».

Російський представник в ОБСЄ зазначив, що український закон «повністю суперечить мінським домовленостями», а також «закріплює підтримку державою злочинів українських представників силових відомств». Нагадаємо, що вчора Петро Порошенко підписав закон про реінтеграцію Донбасу. У документі Росія визначається, як держава-агресор, а непідконтрольні Києву території названі окупованими.

Тим часом в Україні на законодавчому рівні триває зміна формату антитерористичної операції (АТО) на операцію Об’єднаних сил, яку очолить військове керівництво.

Про це начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко повідомив Радіо Свобода.

«Закон, який 20 лютого був підписаний президентом України, систематизує задіяння ЗСУ для виконання тих завдань, які вони виконували в АТО, і зміна формату основної операції. Буде завершена АТО, і ми перейдемо до операції Об’єднаних сил. Це передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість визначених сил та засобів військового керівництва, створення об’єднаного оперативного штабу, як основного органу управління цією операцією на території Донецької і Луганської областей», — зазначив в інтерв’ю Радіо Свобода Віктор Муженко.

За його словами, це дозволить систематизувати залучення підрозділів ЗСУ та підрозділів сил інших складових сектору безпеки, «більш ефективно і в рамках правового поля застосовувати ЗСУ».

Водночас продовжується робота щодо введення миротворчої місії на Донбас, проти чого, точніше, українського варіанту введення, виступає Росія.

Польща виступає за розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі, тому що це важливо для її власної безпеки. Про це, виступаючи на брифінгу в Раді Безпеки ООН, заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, повідомляє 112-Україна з посиланням на РАР.

Говорячи про Україну, Чапутович зазначив, що було б добре, якби ООН теж брала участь у вирішенні конфлікту на Сході України, направивши на цю ділянку миротворчі сили.

Наразі, незважаючи на гучні заяви РФ, у вирішенні проблеми Донбасу Україна явно надає перевагу мирному шляху – введенню миротворців, проте на всяк випадок як то кажуть «тримає порох сухим».


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика