Вибори на Донеччині проходять спокійно, зафіксовані незначні порушення


1704
коментарі відсутні

Вибори на Донеччині проходять спокійно, зафіксовані незначні порушення

На 11:00 в Донецькій області явка на виборчі дільниці склала 18,17%, голосування в цілому проходить спокійно. Про це під час чергового включення проінформували представники громадянської мережі ОПОРА, які ведуть онлайн-марафон “Вибори-2019” в Антикризовому медіа-центрі. В брифінгу взяла участь заступник голови ОВК №47 з повідомленням про перебіг голосування у Слов’янську, Олександрівському та Слов’янському районах.

“По 47-му виборчому округу на 30 березня всі дільниці були підготовлені до прийому виборців – обладнані меблями, скриньками, канцелярським приладдям. Сьогодні о восьмій годині їхню роботу було розпочато, голосування проходить в рамках діючого законодавства. Проте існує проблема з забезпеченням голосування за містом перебування. Справа в тому, що у виборчому бюджеті не були закладені кошти на утримання автомобілів на ділянках, тому члени комісій вимушені пішки з пересувною скринькою обходити виборців, які з причини свого фізичного стану голосують вдома. Таких людей приблизно 30-40 на кожній дільниці”, – розповіла Любов Чернявська, заступник голови ОВК №47.

З приводу голосування за місцем перебування спостерігачі ОПОРИ зафіксували порушення, коли члени комісій надавали можливість голосувати на дільницях тим, хто мав це зробити вдома. “Це порушення процедури, оскільки для голосування за місцем перебування виборця передбачено окрему пересувну скриньку та окремий список. Якщо не дотримуватись процедури, то при підрахунках не будуть збігатись дані”, – зазначила Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області.

Також на 12-ту годину були зафіксовані такі порушення:

У Маріуполі – спроба винести бюлетень за межі дільниці. Поліцейські затримали порушника, ведуться слідчі дії.

У Маріуполі двоє людей пошкодили бюлетені, розірвавши їх не доходячи до кабінки для голосування.

У Торецьку виборець не зміг проголосувати, оскільки в списку напроти його фамілії вже стояв чийсь підпис.

У Торецьку один і той самий член комісії перевіряє документи и сам видає бюлетень. Натомість це повинні робити дві різні людини.

В округу № 52 спостерігачу ОПОРИ відмовили від реєстрації у спеціальному журналі, хоча перешкод у роботі не чинили. Це є порушенням, тому що за регламентом треба вести облік присутніх на дільниці та не допускати більше двох спостерігачів від одній організації. Інакше можливі маніпуляції.

Контрольні пункти в’їзду-виїзду на лінії розмежування продовжують працювати у штатному режимі. Обсяг транспортного потоку – на рівні звичайного вихідного дня, тобто дещо нижче, ніж у будні. Про це прямим телефонним включенням повідомив Олег Личковський – прес-офіцер Донецького і Луганського регіонального управління Державної прикордонної служби України.

 


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі