Вибори на Донбасі, що показало 31 березня

3964
коментарі відсутні

Вибори на Донбасі, що показало 31 березня

Восени мешканці українського Донбасу повинні будуть обирати черговий парламент – Верховну Раду дев’ятого скликання. Перший тур виборів президента, що відбувся 31 березня, став таким собі екзаменом для мешканців Донбасу. Екзаменом, який мешканці, з-поміж осіб, що постійно проживають на підконтрольній Уряду України території, витримали, а от внутрішні переселенці – провалили.

На відміну від президентських та парламентських виборів 2014 року, та місцевих виборів, цьогоріч внутрішнім переселенцям дали можливість проголосувати, для цього внутрішньо переселена особа мала пройти спрощену процедуру тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. За умови відсутності черг, це можна було зробити за лічені 10-15 хвилин, а наступного дня отримати тимчасове посвідчення для голосування.

Хоча законодавство відвело для зміни місця голосування понад два місяці, скористалися таким своїм правом лише 25 тисяч 377 мешканців Донеччини та 7 тисяч 731 мешканець Луганщини з-понад 1,6 млн осіб, що офіційно зареєстровані, тобто лише близько 2%. Загалом місце голосування змінили по країні 315 тисяч 725 осіб, у тому числі 71 тисяча 125 членів окружкомів.

Проте мешканці українського Донбасу за повідомленнями Центральної виборчої комісії відмітилися чималою явкою, особливо зранку, так на 11 годину ранку у Донецькій області проголосували 18,17% виборців, а у Луганській – 20,6%. Щоправда, до кінця голосування явка зменшилася та склала відповідно 59,47% і 56,78% при середній по Україні 62,8%. Загалом по Донецькій області проголосували 830 тисяч 119 осіб та у Луганській – 290 тисяч 444 голоси.

В обидвох регіонах кандидатом, що набрав голосів більше інших претендентів, виявився кандидат від партії «Об’єднана опозиційна платформа – За життя» Юрій Бойко.

На жаль, використати своє конституційне право на участь у виборах повною мірою, не змогли реалізувати мешканці тимчасово окупованого Донбасу. Як повідомив представник українського омбудсмена у справах захисту прав військовослужбовців Олег Трохименко, жителі тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей приїжджають на підконтрольну уряду територію для голосування на виборах президента України.

«Люди з непідконтрольних уряду України територій намагаються використовувати своє конституційне право вибору президента України, попри той тиск, який на них чиниться відповідними структурами і так званими органами ЛНР/ДНР», – повідомив він.

Разом з тим, як повідомив представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський, що кількість людей, які перетнули лінію розмежування з окупованого Донбасу, в першій половині дня була менша, бо люди бояться негативної реакції окупантів на їх рішення проголосувати.

Навряд чи до другого туру президентських виборів або парламентських виборів восени поліпшиться ситуація із можливістю людей з окупованої частини Донбасу проголосувати, а от внутрішні переселенці мають можливість змінити своє тимчасове місце голосування та виконати свій громадянський обов’язок.

Щодо результатів виборів, то за даними ЦВК, що обробив 97,9% протоколів, перемагає шоумен Володимир Зеленський з 30,25%. Кампанію у другому турі наразі йому складе чинний президент України Петро Порошенко, котрого підтримали 15,92% українців.

Микита Синицін


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика