Великі ремонти та розбудова Соледарської міської громади


3255
1 коментар

Великі ремонти та розбудова Соледарської міської громади

Соледарська міська ОТГ була створена в грудні 2016 року. Щоб об’єднатись у громаду, довелось спочатку чекати змін у адміністративно-територіальному устрої Донецької області. Місто Соледар був у підпорядкуванні міста Бахмута, тобто «містом-матрьошкою». Лише після того, як Соледар увійшов до складу Бахмутського району, тут змогли створити об’єднану громаду.

Самостійне життя йде на користь громаді, упевнені в міській раді. Про це свідчать позитивні зміни, які відбуваються у житті Соледарської ОТГ. Тільки цього літа їх було декілька.

 

Велика реконструкція школи

 

Останній літній місяць Соледарська міська ОТГ зустріла початком великого ремонту – розпочинаються роботи з реконструкції Соледарської школи № 13.

Цей проєкт став можливий у рамках «надзвичайної кредитної програми для відновлення України», що фінансується за рахунок грошей з Європейського інвестиційного банку.

За словами заступниці міського голови Ольги Рогози, у 2017 році школа № 13 була визначена як опорна. Проєкт на її реконструкцію робила ще Бахмутська міська рада, коли Соледар до створення ОТГ, був підпорядкований Бахмуту.

Великі ремонти та розбудова Соледарської міської громади - Фото №1

 

Загальний кошторис реконструкції складав 185 млн грн, у процесі коригування сума зменшилась до 151 млн грн. Подавали на різні програми та фінансування з бюджету, отримати гроші вдалось завдяки програмі від ЄІБ.

Цим проєктом передбачена реконструкція школи з будівництвом трьох прибудов та надбудови над переходом, термомодернізація існуючих блоків школи, благоустрій території а також будівництво сучасної спортивної зали. Збільшать розміри їдальні та кабінетів для навчання з урахуванням нових вимог. Завершити роботи мають до 31 березня 2021 року.

 

Великі ремонти та розбудова Соледарської міської громади - Фото №2

Такою стане школа після реконструкції

 

Організація навчання та шкільні автобуси

 

Школу № 13 відвідують 700 дітей. Щоб ремонт не заважав навчальному процесу, учнів переводять до школи № 14, куди організують підвезення шкільними автобусами. До цієї школи переведуть учнів 5-11 класів, доведеться вчитись у дві зміни. Молодші класи будуть навчатись на базі двох дошкільних закладів.

Задля забезпечення підвозу школярів до місця навчання Соледарська міська ОТГ закуповує шкільні автобуси. З цією метою бере участь у державних програмах. У поточному році взяла участь у програмі співфінансування з державного та місцевого бюджетів. Нові автобуси вже прибули до Соледару. Один – для школи  № 14, другий – для Яковлівської сільської школи. З державного бюджету на закупівлю автобусів виділили 2,6 млн грн, співфінансування з місцевого склало 1 млн грн.

 

Великі ремонти та розбудова Соледарської міської громади - Фото №3

 

Інтегрований ЦНАП

 

Добігає до завершення будівництво у Соледарській міській ОТГ Центру надання адміністративних послуг. Його розмістили поруч з міською радою, у триповерховій будівлі колишньої школи, що давно не працювала.

Це буде інтегрований Центр надання послуг, де в одному місці будуть надавати вичерпний перелік адміністративних та соціальних послуг. У тому числі, оформлюватимуть закордонні паспорти та внутрішні паспорти у вигляді ID-карток.

За словами заступника міського голови Андрія Черняєва, вартість ремонтних робіт з благоустроєм території склала 24 млн грн. Реалізація проєкту стала можливою за рахунок Державного фонду регіонального розвитку. Будували його більше двох років, довелось коригувати проєкт. Повністю завершити роботи та відкрити ЦНАП планують у жовтні поточного року.

 

Великі ремонти та розбудова Соледарської міської громади - Фото №4

Послуги поруч з домом

 

У Соледарській громаді функціонує мобільний ЦНАП. Він з’явився у громаді минулого літа за рахунок грошей з державного бюджету. Для наближення послуг до жителів громади у старостинських округах цього літа почали створювати віддалені робочі місця. Загалом облаштували 9 таких віддалених робочих місць, по одному в кожному старостаті. Безпосередньо на місці надаються найпопулярніші адміністративні та соціальні послуги.

 «Отримання адміністративних та соціальних послуг мешканцями безпосередньо в старостинських округах «зшиває» громаду в єдине ціле» – зазначає в.о. старости Никифорівського старостинського округу Дмитро Точений.

 

Великі ремонти та розбудова Соледарської міської громади - Фото №5

Віддалене робоче місце у Никифорівці

 

Центр безпеки

 

Наймасштабніший у регіоні Центр безпеки збудували у Соледарській міській ОТГ. Його урочисте відкриття відбулось у липні поточного року. 11 млн грн на будівництво Центру безпеки виділили з обласного бюджету, близько 1,5 млн грн додали з місцевого бюджету.

Тут два поверхи, облаштовані комфортні умови для несення служби та перепочинку, є навчальний клас та гараж для техніки. Службу нестимуть 33 рятувальники з 88-ї пожежної рятувальної частини 8-го пожежно-рятувального загону. Серед техніки – сучасний автомобіль МАЗ, автомобіль ЗІЛ та піротехнічний FORD.

 

 

Великі ремонти та розбудова Соледарської міської громади - Фото №6

Стратегічний розвиток

Два роки тому, влітку 2018 року, Соледарська міська ОТГ затвердила Стратегію соціально-економічного розвитку громади на період до 2025 року. Цим документом визначені три стратегічні цілі:

  1. Економічно стала та заможна громада
  2. Інфраструктурно-комфортна громада з якісними послугами
  3. Гостинна громада зручного відпочинку, туризму для активних людей.

Створення опорної школа та оновлення автопарку, створення ЦНАПу та в його приміщенні прозорого соціального офісу – ці та інші  об’єкти зазначені в Стратегії як пріоритетні. Соледарська міська ОТГ покроково рухається у виконанні стратегічних завдань, поставлених на зазначений період.

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Юрій
29 днів тому

Ольга Александровна , не обманывайте людей, 13 школа была определена как опорная в 2016 году и то после обращения Соледарского городского совета и и.о. Директора ГП Артемсоль Доли В.И. к народному депутату, который поднял вопрос на уровне Областного совета почему в планируемой Соледарской громаде г.Бахмут не планирует опорной школы, после чего со скандалом Бахмут подал в область 13ю школу как опорную. До этого, Бахмут очень тяжело отпускал Соледар. Но нам удалось сделать Соледар самостоятельным городом, а такие города , как Часов-Яр, который как и Соледар подчинён Бахмуту да и в самом Бахмуте Выборы в объединённую громаду пройдут впервые. Я уверен, что мы сделали правильно, убедив область, что Соледарская громада жизнеспособна и готова идти на выборы, хотя и некоторые депутаты и члены исполкома Соледарского городского совета были против и кричали, что г.Соледар без Бахмута не выживет. Благодаря тому, что мы одни из первых провели выборы, Соледарская громада получила очень серьезное финансирование, так как власть на уровне страны и международные организации выделяли значительные средства первым громадам, как пример для сомневающихся или ещё думающих громад.