«Велике будівництво» на Донеччині – які об’єкти в пріоритеті


4758
1 коментар

«Велике будівництво» на Донеччині – які об’єкти в пріоритеті

В рамках державної програми «Велике будівництво» в Донецькій області будують «з нуля» або капітально реконструюють школи та дитсадки, стадіони та спорткомплекси, ремонтують дороги та мости. Кошти на будівельні роботи надходять з трьох джерел – державного, обласного та місцевих бюджетів.

На усіх об’єктах роботи у розпалі, деякі вже добігають кінця. Першочергово намагаються завершити школи та дитсадки, щоб діти розпочали новий навчальний рік у нових будівлях. Про це на брифінгу розповів голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

 

Заклади освіти

 

До програми «Велике будівництво» увійшли 5 шкіл та 5 дитячих садочків, з яких один у Краматорську будується шляхом реконструкції нежитлового приміщення. Перед підрядниками стоїть задача – встигнути до 1 вересня.

За словами Павла Кириленка, у цей строк мають бути завершені роботи у Сіверській школі № 2, Селидівській школі № 6 та Красногорівській школі № 2. Трохи пізніше, у жовтні учнів прийме школа у селищі Желанному та школа №1 у Нікольському.

 

«Велике будівництво» на Донеччині – які об’єкти в пріоритеті - Фото №1

Опорна школа у Сіверській ОТГ

 

Павло Кириленко наголосив на тому, що завершити будівельні роботи у школах – це не значить формально показати красиву картинку. Усе повинне бути здане «під ключ», враховуючи облаштування прилеглої території, спортмайданчиків, наповнення класів обладнанням і меблями.

В рамках проєкту «Велике будівництво» на реконструкцію п’яти шкіл Донеччини виділено більш ніж 340 млн грн.

Також добігає кінця капітальний ремонт маріупольського садка-ясел «Юний моряк» і бахмутського дитсадка «Кріпиш». Їх планують відкрити для відвідування на початку вересня. Місяцем пізніше малюків зможуть примати дитсадки «Гусельки» та «Кульбабка», що реконструюються у Бахмуті.

А ось будівництво нового дошкільного закладу у Краматорську буде повністю завершене до кінця цього року. Відновлення п’яти дитсадків обійдеться державному та місцевим бюджетам у понад 123 млн грн.

 

Спортивні об’єкти

 

Частиною державної програми «Велике будівництво» є розбудова спортивної інфраструктури. Загалом на це виділено 135 млн грн. Один об’єкт у Краматорську – крите футбольне поле у Саду Бернацького – був повністю завершений ще в травні.

На черзі – завершення реконструкції стадіону імені Юрія Скиданова у Слов’янську та стадіону «Шахтар» у Селидовому. Стадіони багатофункціональні, на них будуть футбольні поля, волейбольні та баскетбольні майданчики, тренажери та бігові доріжки.

 

«Велике будівництво» на Донеччині – які об’єкти в пріоритеті - Фото №2

Реконструкція стадіону ім. Скиданова у Слов’янську 

 

З нуля будується стадіон у Волновасі, який стане першим та поки що єдиним на весь район сучасним спортивним комплексом. Швидкими темпами споруджується й спортивно-оздоровчий комплекс у Краматорську. За проєктом, він складатиметься з футбольного поля зі штучним покриттям, бігових доріжок, волейбольних і тенісних майданчиків. Також будують трибуну для глядачів і адміністративну споруду з роздягальнями.

 

Дороги та мости

 

Протягом липня завершено капітальні ремонти трьох мостів у Бахмутському районі, що увійшли до програми «Велике будівництво». За повідомленням Павла Кириленко, їхня загальна протяжність складає 200 метрів, вартість робіт – 69 млн грн., фінансування здійснювалося з державного бюджету.

 

«Велике будівництво» на Донеччині – які об’єкти в пріоритеті - Фото №3

Завершено ремонти трьох мостів

 

Два з цих трьох об’єктів – мости через річку Ступки та Бахмутівка, що  розташовані на трасі Київ-Харків-Довжанський, були побудовані майже 70 років тому і давно потребували капітального ремонту. Ще один – міст через канал Сіверський Донець-Донбас на дорозі Покровськ-Бахмут-Михайлівка хоч і новішій, але був у вкрай незадовільному технічному стані.

Тривають роботи з капітального ремонту доріг: ділянки на трасах Покровськ-Бахмут-Михайлівка, Добропілля-Лиман.

 

«Велике будівництво» на Донеччині – які об’єкти в пріоритеті - Фото №4

Велике дорожнє будівництво на Донеччині

 

Павло Кириленко зазначив, що в Донецькій області програма «Велике будівництво» буде повністю виконана у зазначений строк, тобто до кінця поточного року.

«Влітку нам вдалося наздогнати те, що затримувалося на початку робіт у зв’язку з карантинними обмеженнями. Зараз йдемо за графіком. Впевнений, що темпи виконання робіт не позначаться на якості», – наголосив очільник області.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Наталія
1 місяць тому

Коли вже почнуть капітальний ремонт дороги в смт. Володимирівка?