Вчителям Донеччини пропонують спробувати себе у розробці сучасних освітніх матеріалів

4445
коментарі відсутні

Вчителям Донеччини пропонують спробувати себе у розробці сучасних освітніх матеріалів

Проєкт «Лабораторія універсальної освіти» представили у Краматорську. Вчителів області планують заохотити на створення освітніх матеріалів з використанням сучасних технологій. Презентація відбувалася в Антикризовому медіа-центрі.

Запуск проєкту «Лабораторія універсальної освіти» планували на початку цього року, але через карантин довелося його відтермінувати.

«Ми плануємо створити сталу мережу мотивованих вчителів шкіл та освітян, які реалізовуватимуть власні ідеї й освітні методики у форматі створення освітнього контенту для публічного розміщення на спеціалізованих Інтернет-ресурсах, а саме мультимедійного, лабораторного, наочного з використанням цифрових технологій. Також в рамках проєкту ми плануємо відкритий конкурс на кращий освітній проєкт», – зазначила координаторка проєктів ГО «Центр розвиток майбутнього» Юлія Гакова.

Зокрема, переможців конкурсу обиратимуть за такими номінаціями:

  • Найкращий матеріал, створений в умовах сільської школи,
  • Найкращий матеріал для гуртка позашкільної освіти,
  • Розвиток інклюзивного середовища з використанням сучасних технологій.

Освітні заклади, які посядуть перше місце, отримають технолабораторії. За допомогою новітнього обладнання у школах-переможцях зможуть відтворити необхідні матеріали для занять.

Свої розробки під час презентації «Лабораторії універсальної освіти» показав учасник проєкту, вчитель інформатики Краматорської загальноосвітньої школи №16 Андрій Лук’яненко. В освітньому закладі діє гурток робототехніки вже 4 рік. Зокрема, Андрій Лук’яненко розповів про «автомат для розпису великодніх яєць», саме так цей прилад назвали у школі.

 

Вчителям Донеччини пропонують спробувати себе у розробці сучасних освітніх матеріалів - Фото №1

 

«Його можна використовувати як для нанесення брендів на м’ячики для пінг-понгу, так і для розпису курячих чи качиних яєць. Працює «автомат» безпосередньо з безкоштовною графічною програмою Inkscapе. За допомогою нашого верстата можна відтворити елемент будь-якої складності», – розповів Андрій Лук’яненко.

Деталі для такого автомата були надруковані на 3D-принтері, що значно здешевило і пришвидшило його створення.

«Лабораторія універсальної освіти» реалізовується за ініціативи ГО «Центр розвиток майбутнього» та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у партнерстві з Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

 

Вчителям Донеччини пропонують спробувати себе у розробці сучасних освітніх матеріалів - Фото №2

 

За словами в.о. директора вишу Юлії Бурцевої, зараз на Донеччині  впроваджується ще один проєкт зі STEM-освіти.

«У 13 школах різних міст і районів Донецької області будуть облаштовані STEM-лабораторії за кошти державної субвенції. У Краматорську на базі інституту післядипломної педагогічної освіти буде відкритий регіональний центр STEM-освіти. У ньому буде обладнання, яке зможуть використовувати у додатковому навчанні й в системі підвищення кваліфікації вчителі-предметники для того, щоб працювати з цим обладнанням. Даний проєкт реалізується за підтримки ООН та облдержадміністрації. Передбачає охоплення не лише вчителів, а й учнів, які зможуть на базі центру створювати свої мікропроєкти, вивчати специфіку предметів, знайомитися з інтегрованим навчанням», – розказала в.о. директора Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юлія Бурцева.

За її словами, такий приклад перший в Україні та вже отримав схвалення від Міністерства освіти і науки України.

Вчителям Донеччини пропонують спробувати себе у розробці сучасних освітніх матеріалів - Фото №3

Долучитися до проєкту «Лабораторія універсальної освіти» можна заповнивши анкету учасника або написавши у групу «Лабораторія універсальної освіти» на Facebook.

Ірина Мартинова

Повне відео трансляції

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика