В пам’ять жертв політичних репресій


Щороку в третю неділю травня українці вшановують пам’ять жертв політичних репресій. 19 травня в Дніпрі згадували полеглих синів та дочок нашої держави.

На 9-му кілометрі Запорізького шосе у Дніпрі біля меморіалу жертвам політичних репресій та голодомору в неділю зібралися мешканці області. На згадку про тих, чиї життя забрала тоталітарна радянська машина.

«Ми зібралися на місці, де в минулому столітті було поховано чимало жертв тоталітарного режиму. Маємо берегти пам’ять про полеглих та вшановувати людей, які пережили репресії», – сказав голова обласного товариства політичних в’язнів та репресованих Іван Дремлюга.

«Мій батько відстоював права української мови. За це його і затримали. Кілька років він провів у в’язниці. Навіть після повернення його не залишили у спокої – додому постійно приходили з обшуками», – поділилася донька репресованого Людмила Береславська.

 

 

«Я рада, що дожила до того дня, коли українці відкрито говорять про репресованих і вшановують їхню пам’ять. Ми не маємо права забувати про трагічну історію нашої держави», – розповіла ветеран, яка сім років провела у засланні, Марія Зосименко-Бонацька.

У пам’ять про полеглих до меморіалу принесли квіти, священики відслужили панахиду.

Під час Великого терору на Дніпропетровщині репресували понад 29 тисяч людей. В пам’ять про них та інших жертв політичних репресій в Україні відбуваються урочистості щороку в третю неділю травня.

 


Дивiться також