В Краматорських школах вже застосовують електронні журнали

6339
коментарі відсутні

В Краматорських школах вже застосовують електронні журнали

Краматорські школи поступово впроваджують нові освітні технології. Зокрема, щонайменше дві школи міста стали вести електронні журнали – № 3 та № 23. Це дозволяє батькам та учням бачити оцінки, розклад та домашні завдання в режимі онлайн. А ось вчителям поки що доводиться вести дві форми журналів – традиційний паперовий та електронний.

 

Електронний журнал: що собою представляє та навіщо потрібен

 

Електронний журнал – це онлайн-платформа, у якій, як адміністратор, реєструється школа, а також вчителі, батьки та учні. Після чого є можливість:

  • виставляти оцінки;
  • фіксувати теми уроків та домашні завдання;
  • відмічати відсутніх;
  • вчитель може писати коментарі, будь то зауваження чи похвала.

Тобто при наявності ноутбуку та інтернету у всіх учасників процесу, електронний журнал стає зручним засобом комунікації та фіксації результатів навчання. Але не слід забувати, що традиційні паперові журнали ніхто не відміняв. Наразі вчителі шкіл, які починають впроваджувати електронні журнали, ведуть одразу два журнали. Чи вдала така практика? В школах №№ 3 та 23 знають відповіді.

 

«Якби Міністерство дозволило, ми б відмовились від паперових журналів»

 

Вчитель інформатики ОШ №23 Наталя Котлярова розповіла, що ще минулого року електронний журнал в їх школі намагалися вести у гугл-таблицях. Та це було не зручно.

«В травні 2019 року ми побачили рекламу порталу «Нові знання» програми «Курс: школа». І в жовтні минулого року стали вести електронний журнал, – зазначила Наталя Котлярова. – Я сформувала логіни та паролі для всіх вчителів. А вони вже згенерували їх для дітей. Для батьків також можна робити окремі паролі, та поки що батьки та діти входять до системи, використовуючи один і той же логін».

 

 

В Краматорських школах вже застосовують електронні журнали - Фото №1

 

За словами Наталі Станіславівни, ведення електронного журналу зручне. І в школі не просять заповнювати його кожного дня – дані можна вносити раз у тиждень-два, адже ведення паперового журналу ніхто не відміняв. Нещодавно в школі укомплектували новий комп’ютерний клас, тому старі ноутбуки роздали вчителям. Тепер принаймні на 2-3 вчителі є один лептоп.

«Якби Міністерство затвердило, ми б відмовилися від паперових журналів. Адже електронні зручніші, – запевняє Наталя Котлярова. – Наприклад, вчителі часто беруть з собою додому зошити на перевірку. І оцінки треба буде виставити в журнал, коли повернуться до школи. А в електронний журнал можна виставляти оцінки будь де. Або залишити коментар для дитини в електронному щоденнику, його форма аналогічна традиційному. Батьки ж можуть зайти подивитися оцінки чи домашні завдання з того ж смартфона – це швидше і зручніше».

 

«Ми впроваджували електронні журнали ще 5 років тому»

 

Директор школи № 3 Жанна Серікова розповіла, що їх навчальний заклад підключився до всеукраїнського експерименту пару тижнів тому. На порталі зареєструвалася школа, тобто адміністрація, вчителі, батьки і діти (в даному випадку учні мають окремі паролі). За словами Жанни Володимирівни, цей електронний журнал має всі необхідні функції.

«Не завжди діти дають щоденники, щоб їм виставили оцінки. Вчителі виходять з ситуації так: періодично вклеюють бігунки з оцінками. Але це не відбувається оперативно. До того ж, в електронному журналі можна фіксувати відсутніх – ми кожного ранку збираємо ці відомості з 32 класів. Впровадження електронного журналу пришвидшить цей процес», – впевнена керівниця школи.

 

В Краматорських школах вже застосовують електронні журнали - Фото №2

 

Слід зазначити, що в 3-й школі ноутбук є у кожного вчителя В такому випадку це дійсно можна зробити оперативно. До того ж школа років п’ять років тому вже починала працювати з однією платформою та вести електронні журнали. На мобільні телефони батьків приходили смс з оцінками дітей. Але через рік використання платформи повідомлення стали платними, тож батьки відмовилися від послуги.

«Ми подали документи до Міністерства освіти та сподіваємося, що з 1-го вересня будемо вести лише електронні журнали. Це єдиний доступ до оцінок, домашніх завдань та коментарів для вчителів, батьків і учнів», – розповіла Жанна Серікова.

 

Управління освіти не нав’язує електронні журнали

 

Нові сервіси – це добровільна ініціатива конкретних шкіл міста. Адже за словами заступника начальника управління освіти Краматорської міської ради Сергія Сергєєва, наразі є вимога вести тільки паперові журнали.

«Проте портал «Нові знання» ми активно використовуємо, – каже він. – Оскільки всі звіти, реєстрація педагогічних працівників, навчальні плани – все це проходить через цю платформу».

Сергій Валерійович наголошує, що якщо школи використовують різні платформи, то обов’язково буде зібрана інформація про більш зручний варіант. І це в якості рекомендацій буде надано іншим навчальним закладам. При цьому зазначає, що всі школи міста вже користуються порталом «Нові знання». Тому, можливо, доцільно було б використовувати електронні журнали на його базі.

 

Наталія Боровська, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика