В Краматорську почала роботу Школа ековолонтера

6270
коментарі відсутні

В Краматорську почала роботу Школа ековолонтера

Дослідити свій екологічний слід в природі та на практиці допомогти громадянам свідомо ставитись до природних ресурсів планують в Школі ековолонтера «Екослід»

«Волонтери – це активні люди, які вже розуміють, що від їх дій щось залежить», – так Ольга Фалько привітала перших учасників Школи ековолонтера «Екослід», що відкрилась в Центральній публічній бібліотеці Краматорська.

Школа ековолонтера починає працювати в рамках проєкту «Спроможні бібліотеки сприяють досягненню цілей сталого розвитку ООН до 2030 року».

Мета Школи – навчитись самим та навчити інших мислити екологічно. Це вкрай необхідно на Донеччині, що має кілька ключових екологічних проблем. Одні з них загальні з усією країною:

  • забруднення водних ресурсів (Україна на 105 місці серед 120 країн по якості води у водоймах);
  • забруднення атмосферного повітря;
  • вирубка лісів та втрата біологічні різноманітності;
  • збільшення відходів;
  • скорочення середньої тривалості життя до приблизно 65 років.

Однак Донеччина має і специфічні екологічні проблеми: через бойові дії порушена робота великих промислових підприємств, і через такі аварії часто потерпає природа.

Організатори Школи ековолонтера «Екослід» вважають, що одним зі шляхів покращення екологічної обстановки є залучення волонтерів до екологічної просвіти людей та практичної діяльності з охорони навколишнього середовища.

Що можуть ековолонтери:

  • брати участь в громадському контролі,
  • розповідати людям про практичні можливості вже сьогодні розв’язувати екологічні проблеми,
  • отримати навички корисної громадської діяльності,
  • захоплювати інших своєю життєвою позицією відповідального відношення до природних ресурсів та прагнення змінити світ на найкраще.

На першу зустріч Школи до бібліотеки запросили учасників проєкту Школа волонтерства «Технології добра». Їм запропонували відкрити для себе новий, екологічний напрямок діяльності. Однак, за словами представниці Центру Олени Кравчук, вони вже цікавляться цими проблемами та організували сортування сміття, а з продажу сировини купляють засоби для миття.

Школа ековолонтера працює у партнерстві з іншими організаціями. На першій зустрічі голова ГО «Фонд розвитку громади» Станіслав Черногор познайомив активістів з унікальним для Краматорська приладом та запросив волонтерів залучатись до моніторингу якості повітря в місті.

В найближчих планах Школи ековолонтерів: взяти участь у прибиранні в балці парку Ювілейного у Всесвітній день чистоти 19 вересня, а 26 вересня пройти екостежиною в Регіональному ландшафтному парку «Краматорський». Потім відбудуться навчання з розрахунку власного екологічного сліду та роздільному збору відходів.

Волонтери візьмуть участь в озелененні території бібліотеки і зустрінуться з фахівцем Державної служби України з надзвичайних ситуацій для розмови про екологічні наслідки війни. Один з партнерів проєкту БФ «Друг» запросив познайомитись з хвостатими вихованцями.

За підсумками роботи Школи на базі бібліотеки планується створити офіс екологічної просвіти. Куратор Школи Наталія Кириленко запросила всіх охочих до Школи. Про її новини можна дізнатись на сайті бібліотеки .

 

Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика