В Краматорську планують відкрити додаткові групи для дошкільнят з вадами зору


1921
коментарі відсутні

В Краматорську планують відкрити додаткові групи для дошкільнят з вадами зору

В Краматорську більше 40 дітей з вадами зору чекають своєї черги до дитячого садка. Але дошкільний навчальний заклад, в якому проводиться корекція зору на спеціальному обладнанні, працює з перевантаженням на 90%, тобто фактично групи переповненні в 2 рази.

Управління освіти вирішило відремонтувати та відкрити додаткові групи для таких дітей в дитячому садку № 84.

Дитячий сад “Берізка” переповнений в 2 рази

Наразі в Краматорську працює єдиний дошкільний навчальний заклад, в який приймають дітей з вадами зору – це дитячий сад № 47 “Берізка”, розташований по вулиці Академічній. Але він працює з перевантаженням в 90%.

“Зараз близько 40 дітей мають на руках висновки інклюзивно-ресурсного центру. Це діти з вадами зору, батьки яких хочуть віддати їх до дитячого садочка”, – розповіла головний спеціаліст Управління освіти Наталія Ісмаілова.

Проте батькам відмовляють у зв’язку з переповненням груп в спеціалізованому дитячому садку. І спеціалісти Управління освіти стали шукати варіанти вирішення проблеми.

“В дитячому садку № 84, який розташований по вулиці Двірцевій, було приміщення, яке ми не використовували. А там можна відкрити 4 групи для дітей. І наразі на стадії завершення ремонтні роботи в 2-х групах. А в планах – відремонтувати ще 2 групи. Тобто це дозволить відкрити 4 додаткові групи для дітей з вадами зору”, – поділилася Наталія Володимирівна.

Не вистачає обладнання для корекції зору

Не дивлячись на те, що завершуються ремонтні роботи в 2-х групах, діти з черги не зможуть одразу ж почати ходити до дошкільного навчального закладу. Оскільки цим дітлахам вкрай необхідна корекційна допомога. Надавати її можна завдяки спеціальному обладнанню.

“Ми були б раді прийняти дітей, як тільки завершаться ремонтні роботи, однак необхідно ще встановити необхідне медичне обладнання, – каже Наталія Ісмаілова. – Так, у переповненому 47-му дитячому садку в нас є унікальні апарати, які допомагають в корекції зору. Коли ми їх закуповували, навіть в лікарнях міста такого не було”.

Подібне обладнання хочуть придбати і для дитячого саду № 84. Втім це питання часу, оскільки пов’язане воно з виділенням значної суми коштів і з проведенням тендерів.

Одним словом, проблему з нестачею місць в дитячих садках для дітей з вадами зору планують вирішити. Але коли ці діти зможуть відвідувати групи – поки що невідомо.

Наталія Боровська, “Донеччина. ЗмІни”


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі